Ντε Ρόσι: «Δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω…»!
Ρεάλ Μαδρίτης: Κάθε καλοκαίρι χάνει τον αρχηγό της!
Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Ρεάλ Μαδρίτης

Ξεκίνησε με νίκη την υπεράσπιση του θρόνου της η Βασίλισσα! (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης

Νικηφόρα πρεμιέρα για τη Ρεάλ Μαδρίτης στο champions League, με καλή εμφάνιση και άνετο 3-0 επί της Ρόμα στο Μπερναμπέου. Μεγάλη ανατροπή για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο άλλο ματς του ομίλου.

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΙ… ΠΟΙΗΤΗΣ ΙΣΚΟ

Η Βασίλισσα κόντεψε να σκοράρει μόλις στο 4′, αλλά ο Γκάρεθ Μπέιλ δεν τα κατάφερε και έχασε μεγάλη ευκαιρία. Το πρέσινγκ συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο, η Ρεάλ είχε συνεχώς τη μπάλα, και πλησίασε εκ νέου στο 1-0, με το τετ-α-τετ του Ίσκο, από φοβερή κάθετη του Μόντριτς. Ο Όλσεν όμως, έσωσε την ομάδα του!

Οι παίκτες του Λοπετέγκι είχαν την υπεροχή, και έψαχναν τη λύση του γόρδιου δεσμού της άμυνας της Ρόμα. Ο Κρόος έπιασε ωραίο μακρινό σουτ στο 25′, αλλά είδε τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

Ο λυτρωτής για τη Βασίλισσα ήταν ο Ίσκο, με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Ο Όλσεν αυτή τη φορά δεν μπορούσε να κάνει τίποτα και η ομάδα του πήγε στα αποδυτήρια χάνοντας με 1-0.

Η ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ

Η Ρόμα ήταν εκρηκτική με το καλημέρα στην επανάληψη αλλά ο Νάβας δήλωσε παρών στη σουτάρα του Ουντέρ. Οι φιλοξενούμενοι το κυνήγησαν για κάποια λεπτά, αλλά μίλησε η κλάση των παικτών της Ρεάλ. Ο Μόντριτς έβγαλε υπέροχη κάθετη στον Μπέιλ, ο Ουαλός δενν πιανόταν και με αριστερό σουτ νίκησε τον Όλσεν, γράφοντας το 2-0.

Στο 73′ ο Σουηδός γκολκίπερ της Ρόμα απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Κρόος μέσα από την περιοχή. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα, ο Ασένσιο πήγε να μας χαρίσει ένα απίστευτο γκολ, αλλά ο Όλσεν έβγαλε το no look πλασέ του Ισπανού που είχε κάνει τρομερή ντρίμπλα!

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μαριάνο Ντίαζ, που πέτυχε υπέροχο γκολ στις καθυστερήσεις και διαμόρφωσε το 3-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΕΔΩ

ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ ΠΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΣΚΑ

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Βικτόρια Πλζεν έχασαν την ευκαιρία για νίκη επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην Τσεχία. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πετύχουν δύο γκολ στο πρώτο μέρος, με τον ίδιο παίκτη, τον Κρμέντσικ, στο 29′ και στο 41′.

Οι Ρώσοι μείωσαν στο 49′ με τον Τσαλόβ, και πήραν τον πόντο χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βλάσιτς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!