Ποιο άγχος; Η Σίτι «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την Μπράιτον! (vids)
Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Ρεάλ Μαδρίτης: Βρήκε τον αντι-Νάτσο στη Μίλαν!
Η Γιουβέντους βρήκε τον επόμενο… Μπουφόν της!
Η Μπασακσεχίρ έφτιαξε… προτομή του Πέλκα! (pic)
Ο Αντσελότι μίλησε: «Αυτοί οι δύο αξίζουν τη Χρυσή Μπάλα»
Η Ρόμα θέλει να «κλέψει» τον απόλυτο αστέρα της Γιουβέντους!
Ηγετής Φούντας με γκολ και ασίστ στη νίκη της Τράμπζονσπορ στο Κύπελλο! (vid)
Τσάβι με στροφή 180 μοιρών: «Το πρότζεκτ αυτό δεν έχει τελειώσει»
Primera División

Φτωχή αλλά… νικήτρια η Ρεάλ! (vid)

Αν και έπαιξε με τη φωτιά, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε της Εσπανιόλ και κατάφερε να ξεκουράσει βασικούς της ποδοσφαιριστές.

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της, και με σημαντικούς παίκτες αναπληρωματικούς, η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε στο όριο τη νίκη κόντρα στην Εσπανιόλ χάρη σε γκολ του Μάρκο Ασένσιο. Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο ημίχρονο!

ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΜΕΣΩ… VAR!

Με Μαρσέλο-Μπέιλ στον πάγκο, η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχτηκε την Εσπανιόλ στο Μπερναμπέου φιλοδοξώντας να επανέλθει στις νίκες στη La Liga, μετά την ισοπαλία στο Σαν Μαμές.

Η Βασίλισσα ήταν κάπως… νωθρή και δεν έβρισκε τρόπους να ανοίξει την άμυνα των φιλοξενουμένων. Μάλιστα, χρειάστηκε η επέμβαση του Κουρτουά στο πλασέ του Πέρες, για να διατηρήσει το μηδέν στην άμυνα!

Παρά το γεγονός ότι η Ρεάλ δεν ανέβασε πολύ το ρυθμό, αρκούσε μια στιγμή για το 1-0. Ο Ασένσιο πήρε τη μπάλα εκεί που την ήθελε, σούταρε ωραία με το αριστερό και άνοικε το σκορ για την ομάδα του, στο 41′. Ο διαιτητής, αφού συμβουλεύτηκε και το VAR, μέτρησε κανονικά το γκολ.

Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τους γηπεδούχους να έχουν το προβάδισμα, χάρη στο τέρμα του Ασένσιο προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

ΧΑΛΑΡΗ ΚΑΙ… ΤΥΧΕΡΗ Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ

Σε αντίθεση με το πρώτο μέρος, η Ρεάλ ξεκίνησε με άλλον αέρα στην επανάληψη. Στο 48′ και στο 49′ έχασε καλές φάσεις με Μόντριτς και Ίσκο, αλλά έπεσε ξανά σε… λήθαργο.

Η Εσπανιόλ το εκμεταλλέυτηκε, κέρδισε μέτρα στο γήπεδο και άγγιξε το 1-1 στο 64′. Ο Μπόρχα Ιγκλέσιας επιχείρησε ωραίο κρέμασμα, όμως είδε τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Κουρτουά.

Η στιγμή αυτή ταρακούνησε κάπως τους ποδοσφαιριστές του Λοπετέγκι που επέβαλαν ξανά την τάξη στο ματς. Ο Λόπεθ κράτησε στο παιχνίδι την Εσπανιόλ, όταν απέκρουσε την κεφαλιά του Σέρχιο Ράμος στο 73′.

Ο αγώνας κύλησε χωρίς απρόοπτα μέχρι το σφύριγμα της λήξης, με τη Ρεάλ να παίρνει ους τρεις βαθμούς παρά τη φτωχή εμφάνισή της, και να… κρατάει ότι κατάφερε να δώσει ανάσες αναίμακτα σε βασικά γρανάζια της!