Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Ρεάλ Μαδρίτης: Βρήκε τον αντι-Νάτσο στη Μίλαν!
Η Γιουβέντους βρήκε τον επόμενο… Μπουφόν της!
Η Μπασακσεχίρ έφτιαξε… προτομή του Πέλκα! (pic)
Ο Αντσελότι μίλησε: «Αυτοί οι δύο αξίζουν τη Χρυσή Μπάλα»
Η Ρόμα θέλει να «κλέψει» τον απόλυτο αστέρα της Γιουβέντους!
Ηγετής Φούντας με γκολ και ασίστ στη νίκη της Τράμπζονσπορ στο Κύπελλο! (vid)
Τσάβι με στροφή 180 μοιρών: «Το πρότζεκτ αυτό δεν έχει τελειώσει»
Ο Λάμπρου «κάρφωσε» τον Άγιαξ μέσα στο Άμστερνταμ! (vid)
Μίλαν

Αδιόρθωτη και… πληγωμένη στο φινάλε η Μίλαν!

Ούτε σήμερα κατάφερε να αποσπάσει το τρίποντο η Μίλαν που ισοφαρίστηκε στο 94' από την Αταλάντα!

Ένα μεγάλο τεστ για τον Γκατούσο έλαβε μέρος στο Σαν Σίρο με την Μίλαν να φιλοξενεί την Αταλάντα. Οι Ροσονέρι κυνηγούν το 2 στα 2 στην έδρα τους ενώ οι Μπεργκαμάσκι θέλουν να σπάσουν το αρνητικό τους σερί.

Το χειροκρότημα για την είσοδο των ομάδων συνδυάστηκε με πανηγυρισμό γκολ καθώς οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2′ με τον Γκονζάλο Ιγκουαίν να συνεχίζει να σκοράρει μετά το ματς με την Κάλιαρι σημειώνοντας το 1-0 με το καλημέρα.

Ωστόσο η Αταλάντα έχει αποδείξει πως δεν πρέπει να την υποτιμάς διότι είναι ομάδα με εξαιρετικές επιθετικές αρετές που τις βγάζει στο γήπεδο. Έτσι, δεν έμεινε στην άμυνα της και επιχείρησε να ισοφαρίσει αλλά μάταια.

Από την άλλη πλευρά, κάθε επίθεση των Ροσονέρι μύριζε γκολ και όχι άδικα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα με την κεφαλιά του Μποναβεντούρα που έκανε το 2-0… ένα σκορ που κράτησε μόλις ένα λεπτό καθώς ακυρώθηκε με χρήση του ΒΑΡ ως οφσάιντ. Το ημίχρονο έληξε με αυτόν τον τρόπο και τους Μιλανέζους να κρατούν αυτό εύθραυστο 1-0.

Στο δεύτερο μισό οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αρκετά πιο επιθετικά και με διάθεση να βρουν δίχτυα και να φέρουν το ματς στα ίσια. Αυτό το πέτυχε ο συνήθης ύποπτος Αλεχάνδρο Γκόμες ο οποίος βρήκε λίγο χώρο μέσα στην περιοχή και σούταρε στη δεξιά πλευρά των διχτύων γράφοντας το 1-1.

Η αρμάδα του Γκατούσο έπρεπε να απαντήσει αν θέλει να πάρει το τρίποντο και βγήκε αμέσως μπροστά κόβοντας τη χαρά των φιλοξενούμενων με το γκολ του Τζιάκομο Μποναβεντούρα που πέτυχε το 2-1 στο 61′, 6 λεπτά μετά την ισοφάριση.

Έκτοτε η Μίλαν πίεζε για να καθαρίσει το παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το τρίτο γκολ που θα την χαλάρωνε κάτι που της κόστισε στο φινάλε με τον Ριγκόνι να γίνεται αποδέκτης ενός ριμπάουντ και να ισοφαρίζει στο 94′.

Συνθέσεις:

Μίλαν: Ντοναρούμα, Ρομανιόλι, Μουσάκιο, Καλάμπρια(67′ Αμπάτε), Ροντρίγκες, Μπίλια, Κεσιέ, Μποναβεντούρα(75′ Μπακαγιόκο), Σούσο, Τσαλχάνογλου(85′ Καστιγιέχο), Ιγκουαίν.

Αταλάντα: Γκολίνι, Παλομίνο, Μασιέλο, Τολόι, Γκόσενς(75′ Ίλισιτς), Ντε Ρουν, Φρέλερ, Καστάνιε, Πάσαλιτς(46′ Ριγκόνι), Γκόμες, Μπάροου(46′ Ζαπάτα).