Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ατλέτικο Μαδρίτης

Κεφάτη η Ατλέτικο πριν το ντέρμπι της Μαδρίτης!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε εύκολα με 3-0 της Ούεσκα στέλνοντας ένα μήνυμα στην Ρεάλ Μαδρίτης για το ντέρμπι που ακολουθεί!

Συνεχίζουν την ανοδική πορεία οι «ροχιμπλάνκος » οι οποίοι επικράτησαν εύκολα με 3-ο της Ουέσκα δείχνοντας πως έχουν βρει τα πατήματα τους, πηγαίνοντας με ανεβασμένο ηθικό στο Μπερναμπέου για να αντιμετωπίσουν την Ρεάλ στο ντέρμπι της ερχόμενης αγωνιστικής!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης ήταν το απόλυτο αφεντικό από το πρώτο σφύριγμα της αναμέτρησης και προηγήθηκε στο 16′ με τον Αντουάν Γκριεζμάν μετά από πάσα πάρε-βάλε του Ντιέγκο Κόστα.

Στο 29′ ο Τόμας σημείωσε ένα πανέμορφο τέρμα με σουτ εκτός περιοχής δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κόκε με ένα περίεργο τρόπο διαμόρφωσε το 3-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σιμεόνε κατέβασε ταχύτητα καθώς το νερό είχε ήδη μπει στο… αυλάκι.Ενδεικτικό της υπεροχής των γηπεδούχων είναι ότι η Ουέσκα απείλησε ουσιαστικά για πρώτη φορά στο ματς στο 60′ με τον Αβίλα!

Η Ατλέτικο δεν πίεσε για άλλο γκολ και έτσι το 3-0 έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης, με τους 45.000 φίλους των Μαδριλένων να φεύγουν ικανοποιημένοι από το «Wanda Metropolitano»!