Τραγικές άμυνες από Λίβερπουλ και Γιουνάιτεντ, δώρα σε Έβερτον και Σέφιλντ! (vids)
Πάνος Κατσέρης: Το ακατέργαστο ελληνικό διαμάντι της Ligue 1 (vid)
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Βαλένθια

“Νυχτερίδες” σε “Χ”αμηλή πτήση (vid)

Ακόμα ένα ισόπαλο αποτέλεσμα για την ομάδα της Βαλένθια, η οποία έμεινε στο 1-1 με τη Θέλτα και έφτασε τις 5 ισοπαλίες στις 6 πρώτες αγωνιστικές της La Liga.

Ισοπαλιών συνέχεια για τη Βαλένθια. Η ομάδα του Μαρσελίνο δεν κατάφερε να νικήσει ούτε τη Θέλτα (1-1) και πλέον βρίσκεται 15η με μόλις 5 βαθμούς (5 ισοπαλίες) σε 6 ματς. Οι Γαλιθιάνοι από την άλλη έχουν μαζέψει 9 και βρίσκονται στην 7η θέση του πίνακα.

Η πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα ανήκε στους γηπεδούχους που απείλησαν στο 13′, αλλά η προσπάθεια του Πιτσίνι κόπηκε την τελευταία στιγμή από τους αμυντικούς. Στο 25′ ο Γκουέδες βρήκε εξαιρετικά τον Μπατσουαγί μέσα στην περιοχή και ο Βέλγος με ωραίο πλασέ σημείωσε το 1-0 για τις “Νυχτερίδες”. Εννιά λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου έκαναν αισθητή την παρουσία τους οι φιλοξενούμενοι, με το σουτ του Γιοκούσλου να φεύγει λίγο άουτ.

Οι γηπεδούχοι σπατάλησαν την πρώτη καλή ευκαιρία του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 58′ η μπάλα έφτασε στον Βας, αλλά αυτός την έστειλε λίγο άουτ με το σουτ που επιχείρησε. Στην επόμενη φάση απείλησαν οι Γαλιθιάνοι, αλλά το σουτ του Μπελτράν δεν βρήκε στόχο, ενώ στο 66΄ο Νέτο σταμάτησε το φάουλ του Σίστο. Εν τέλει οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση. Στο 82′ ο Χούνκα έβγαλε την σέντρα και ο Ιάγο Άσπας με ωραία κεφαλιά σημείωσε το 1-1. Ένα λεπτό πριν τα 90′, ο Ροντρίγκο είχε ευκαιρία να δώσει τη νίκη στη Βαλένθια, όμως ο Άλβαρεζ είπε “όχι” στην κεφαλιά του.