Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Άσχημα νέα για τη Λίβερπουλ: Ο Κλοπ επιβεβαίωσε τον τραυματισμό του Ζότα!
Ο Βλάχοβιτς δηλώνει ερωτευμένος με τη Γιουβέντους και δεν… βλέπει την Παρί!
Παρί Σεν Ζερμέν

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε η Παρί (vid)

Καμία απολύτως αντίσταση δε βρήκε η Παρί Σεν Ζερμέν απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα, σκορπίζοντας τον με 6-1. Χατ τρικ ο Νεϊμάρ με δυο απευθείας εκτελέσεις φάουλ!

Σκόνη και θρύψαλα έκανε τον Ερυθρό Αστέρα η Παρί Σεν Ζερμέν, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 6-1 των Σέρβων. Εκπληκτικός Νεϊμάρ που πέτυχε χατ τρικ, σκοράροντας με δυο απευθείας εκτελέσεις φάουλ.

Από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό η Παρί ήταν πολλές κλάσεις ανώτερη από τη Σερβική ομάδα, τελειώνοντας εύκολα και γρήγορα το παιχνίδι. Το 1-0 έγραψε ο Νεϊμάρ με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 20′. Μόλις δυο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 22′ ο Βραζιλιάνος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Μπαπέ και από κοντά πέτυχε το 2-0 βάζοντας το νερό στο αυλάκι. Το 3-0 έγραψε ο Καβάνι στο 37′ από κοντά και ενώ η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς του Ερυθρού Αστέρα. Λίγο πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 42′ ήρθε η σειρά του Ντι Μαρία να σκοράρει, έπειτα από «μεθυστική» ασίστ του Μενιέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ρυθμοί του αγώνα έπεσαν, παρόλα αυτά ο Μπαπέ δεν είχε ακόμη σκοράρει. Στο 70′ ήρθε η ώρα να το κάνει, μετά την ασίστ του Καβάνι. Στο 74′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 5-1 με τον Μάρκο Μάριν να πετυχαίνει το παρθενικό γκολ της Σερβικής ομάδας στο φετινό Champions League.

Το τελικό 6-1 έγραψε και πάλι ο Νεϊμάρ, με ακόμη μια απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 81′. Έτσι κατάφερε να φτάσει στο χατ τρικ και να φτιάξει την ψυχολογία του ενόψει της συνέχειας. Με τη νίκη αυτή η Παρί έφτασε τους 3 βαθμούς στον όμιλο, περιμένοντας το παιχνίδι της Νάπολι απέναντι στη Λίβερπουλ για να δει που θα βρίσκεται μετά το τέλος της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.