Η Μπάγερν Μονάχου θέλει ξανά στον πάγκο της τον Νάγκελσμαν!
Η Τσέλσι διέσυρε την Έβερτον, με ιστορική εμφάνιση από τον Κόουλ Πάλμερ! (vid)
Πλησιάζει το τέλος ενός θρύλου: Ο Μίλερ ετοιμάζεται για απόσυρση!
Τσέλσι: Ο Πάλμερ ολοκληρώνει το χατ-τρικ με ιδανικό σκάψιμο – Σκοράρει και ο Τζάκσον! (vids)
Γκολάρα του Πάλμερ, ο οποίος με «δίμπαλο» καθαρίζει την Έβερτον! (vids)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τεν Χαγκ σκέφτεται να κάνει «πειράματα» στο Κύπελλο!
Προπονητής της Ρεάλ συνεχάρη τον Αλόνσο για το ιστορικό τρόπαιο! (pic)
Η τεχνολογία μίλησε – Ο «υπολογιστής» αποκάλυψε τον πρωταθλητή της Premier League!
Ο Τσάβι… νευρίασε: «Έλεος! Παίζουμε μια πρόκριση, μην ασχολείστε με μένα»
Mάντσεστερ Σίτι, Άρσεναλ, Λίβερπουλ: Κι εγώ που ζω σε Déjà Vu!
Ο Νέβιλ γλεντάει τον Κλοπ: «Τόσο μπορούν, τόσο παίζουν! Δες το ρόστερ…»
Κριστιάνο: Το είχε βάλει από το σπίτι του – Η ΓΚΟΛΑΡΑ που κέρδισε το βραβείο Πούσκας (vid)
Team Of the Week: Η ενδεκάδα φόβητρο της αγωνιστικής – Σκέτη τρέλα και… υπόκλιση (vid)
«Αυτός φταίει για την ήττα της Άρσεναλ» – Νέβιλ και Μέρσον… τα έχωσαν!
Ρεάλ, μια γροθιά – Οι δύο τραυματίες θέλουν να πάνε στο Μάντσεστερ για την πρόκριση!
Ντόρτμουντ

ΤΡΟΜΕΡΟΣ Αλκάθερ έδωσε τη ματσάρα στην Ντόρτμουντ (vid)

Απίστευτο ματς έλαβε χώρα στο Ντόρτμουντ, με τον Πάκο Αλκάθερ να σημειώνει χατ - τρικ ως αλλαγή και να χαρίζει τη νίκη με 4-3 στην Μπορούσια με γκολ στις καθυστερήσεις κόντρα στην Άουγκσμπουργκ. η οποία είχε προηγηθεί στο παιχνίδι.

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται ο Πάκο Αλκάθερ. Ο Ισπανός πέρασε στο ματς στο 59′ και μέχρι τη λήξη του πρόλαβε να πετύχει χατ – τρικ και να δώσει μία επική νίκη με 4-3 στην Ντόρτμουντ κόντρα στην Άουγκσμπουργκ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί δύο φορές (0-1, 1-2), ενώ μετά το 80′ σημειώθηκαν 4 γκολ.

Η πρώτη καλή φάση του ματς προήλθε από τους γηπεδούχους με το σουτ του Ρόις στο 19′ να φεύγει έξω. Στο 22′  η Άουγκσμπουργκ άνοιξε το σκορ. Μετά από ένα φάουλ η μπάλα έφτασε στην περιοχή και από τις κόντρες ευνοήθηκε ο Φινμπόγκασον που την έσπρωξε στα δίχτυα για το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Χακίμι προσπάθησε να απαντήσει, αλλά ο Λουτ έστειλε σε κόρνερ το μακρινό σουτ του Μαροκινού.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη το δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι με το σουτ του Γκουβέλεβ να σταματάει στον Μπούρκι. Έκτοτε το ματς πήρε μια άγρια ομορφιά. Στο 62′ ο Σάντσο με εξαιρετική σέντρα βρήκε τον νεοφερμένο στο ματς Αλκάθερ (μπήκε ως αλλαγή στο 59′) κι αυτός με προβολή ισοφάρισε. Στο επόμενο λεπτό ο Φινμπόγκασον είδε την προσπάθειά του να σταματάει στο δοκάρι και στο 69′ η κεφαλιά του Ακαντζί κόπηκε από τους αμυντικούς. Δύο λεπτά αργότερα, ο Χαν έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε στον Φινμπόγκασον και στρώθηκε στον Μαξ που την έστειλε στα δίχτυα για το 1-2. Τα τελευταία επιφύλασσαν περισσότερη δράση από ότι όλο το υπόλοιπο ματς. Στο 80′ ο Γκερέιρο βρήκε τον Αλκάθερ μέσα στην περιοχή και αυτός έκανε το 2-2 και μετά από τέσσερα λεπτά, ο Χακίμι με γύρισμα έδωσε στον Γκέτσε που πλάσαρε εύστοχα για την ανατροπή και το 3-2. Οι φιλοξενούμενοι όμως είχαν απάντηση. Στο 87′ ο Γκρέγκορτσικ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μαξ έφερε ξανά το ματς στα ίσια με το 3-3. Στο 90+3′ ο Λουτ σταμάτησε την προσπάθεια του Γκερέιρο και στην τελευταία φάση του ματς οι “Βεστφαλοί” πήραν τη νίκη. Ο Αλκάθερ με μία εξαιρετική εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας σημειώνοντας χατ-τρικ και ταυτόχρονα το 4-3 ολοκληρώνοντας ένα επικό ματς.