Ένας (τυχερός) παίκτης έζησε από κοντά και τις δυο ιστορικές προκρίσεις του Ολυμπιακού σε λίγες ώρες! (vid)
Δεν έμεινε τυχαία όρθιος ο Λούνιν στο πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (pic)
Σίνα: «Σκέφτηκα να ρωτήσω τον Τζολάκη πώς το έκανε, το χαρτάκι με βοήθησε» (vids)
Η «Equipe» διαφωνεί με τη Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν θέλει Γιουνάιτεντ»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Τα μεγάλα φαβορί για την Χρυσή Μπάλα – Bye, bye Μέσι! (pic)
Τσέλσι, πες αλεύρι – Επιστρέφει ο ανεπιθύμητος στο Λονδίνο!
Μάντσεστερ Σίτι

Την πήρε από το χεράκι ο μικρός (vid)

Ο 19χρονος Μπραχίμ Ντίαζ σκόραρε δις και ήταν ο πρωταγωνιστής της Μάντσεστερ Σίτι στη νίκη με 2-0 κόντρα στη Φούλαμ και συνάμα στην πρόκριση στους "8" του Λιγκ Καπ.

Πάει κι αυτό για την Μάντσεστερ Σίτι. Ο Πεπ Γκουαρδιόλα είδε τον νεαρό Μπραχίμ Ντίαζ να βρίσκει δίχτυα δύο φορές και να συμβάλει τα μέγιστα στην επικράτηση της ομάδας του με 2-0 απέναντι στη Φούλαμ. Έτσι, οι “Γαλάζιοι” του Μάντσεστερ προκρίθηκαν στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ όπου θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του Λέστερ – Σαουθάμπτον (27/11, 21:45) στις 17 Δεκεμβρίου.

Η πρώτη ευκαιρία του ματς έγινε στο 9′, με το σουτ του Βίνσεντ Κομπανί να κοντράρει στους αμυντικούς και να καταλήγει κόρνερ. Εννιά λεπτά αργότερα οι “Πολίτες” άνοιξαν το σκορ. Μετά από γέμισμα μέσα στην περιοχή, ο Κομπανί έστρωσε την μπάλα στον Ντίαζ κι αυτός με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0. Στο 35′ ο Σανέ προσπάθησε να χριστεί σκόρερ, αλλά το σουτ κατέληξε πολύ άουτ. Στο τέλος του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι σπατάλησαν ακόμα δύο ευκαιρίες. Στο 45′ η κεφαλιά του Φοντέν έφυγε έξω και στο επόμενο λεπτό ο Γκάμπριελ Ζεσούς μετά από ωραία ατομική προσπάθεια σούταρε, αλλά ο Σέρχιο Ρίκο έδιωξε σε κόρνερ.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, αλλά η Σίτι κατάφερε να καθαρίσει το ματς. Στην πρώτη αξιοσημείωτη φάση του ημιχρόνου η ομάδα του Γκουαρδιόλα βρήκε δίχτυα. Στο 65ο λεπτό, ο Σανέ έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια και γύρισε την μπάλα στον Ζεσούς, το σουτ του οποίου κατέληξε στο δοκάρι. Όμως, ο Ντίαζ παραμόνευε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας δύο τα δικά του τέρματα, αλλά και της ομάδας του. Δύο λεπτά πριν τη λήξη, ο Σανέ έχασε ακόμα μία ευκαιρία, καθώς το σουτ του έφυγε πολύ άουτ.