Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Τότεναμ

Το έκανε… θρίλερ, αλλά πλησίασε κορυφή η Τότεναμ!

Η Τότεναμ επικράτησε δύσκολα της Γουλβς και εκμεταλλεύθηκε την γκέλα της Λίβερπουλ, πλησιάζοντας τους «reds» στην κορυφή!

Η Τότεναμ επικράτησε δύσκολε με 3-2 της Γουλβς σε μια αναμέτρηση που οι Λονδρέζοι τα… χρειάστηκαν πάρα το προβάδισμα τους με 3-0 και τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα.

Μπορεί το ξεκίνημα να ήταν ονειρικό για την ομάδα του Ποκετίνο με τον Λαμέλα να ανοίγει το σκορ στο 27′ και τον Λούκας να κάνει μετά από τρία λεπτά το 2-0, δείχνοντας πως η Τότεναμ θα φύγει με ένα ξεκούραστο διπλό από την έδρα της Γουλφς.

Τα λεπτά περνούσαν και τα σπιρούνια έκαναν ότι ήθελαν στο γήπεδο και κατάφεραν να σημειώσουν και άλλο τέρμα στο 61′ με τον Χάρι Κέιν και όλοι πίστευαν πως η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι είχαν διαφορετική άποψη και κατάφεραν αρχικά να μειώσουν σε 3-1 με τον Νέβες στο 68′ και εν συνεχεία να πετυχαίνουν και άλλο γκολ από την άσπρη βούλα με τον Χιμένεζ στο 79′.

Οι Λονδρέζοι τα… χρειάστηκαν στο τέλος με τους γηπεδούχους να πιέζουν για το γκολ της ισοφάρισης το οποίο ωστόσο δεν ήρθε ποτέ, με το τελικό 3-2 να φέρνει την Τότεναμ στην τρίτη θέση και στο -3 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ!