Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Europa League

Τέλος στην “αγγαρεία” με υγιή περίπατο ο Ολυμπιακός! (vid)

Καταιγιστικός ήταν στην έδρα του ο "Θρύλος" που συνέτριψε με 5-1 την Ντουντελάνγκε για το Γιουρόπα Λιγκ!

Σε ένα ματς που δεν μπορεί να χάσει ο Ολυμπιακός λαμβάνει μέρος στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» με τους γηπεδούχους να μην έχουν άλλη επιλογή πέραν της νίκης απέναντι στην Ντουντελάνγκε.

Και η «αγγαρεία» του «Θρύλου» άρχισε να… τελειώνει από νωρίς με το πρώτο γκολ να έρχεται μόλις στο 6ο λεπτό με τον Τοροσίδη να κάνει το 1-0!

Η συνέχεια ήταν… μονότονη με τον Ολυμπιακό να έχει την απόλυτη κατοχή και κάνει ό,τι θέλει στο ματς. Στο σκορ αποτυπώθηκε αυτό στο 15’ όταν ο Φορτούνης σημείωσε το 2-0 βάζοντας εύκολα στους συμπαίχτες του.

Στο 26’ ξεκίνησαν οι εκτάσεις θριάμβου με τον Λάζαρο να βάζει τέλος στην κακή του φόρμα βάζοντας το 3ο γκολ της ομάδας του το οποίο διαδέχτηκε το αντίστοιχο του Φορτούνη που έγραψε το αποτέλεσμα ημιχρόνου, 4-0!

Με πεσμένες μηχανές μπήκε η ομάδα του Μάρτινς στο δεύτερο μισό του αγώνα προσέχοντας τα μετόπισθεν και όχι την επίθεση γνωρίζοντας πως κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους.

Αυτό το πισωγύρισμα εκμεταλλεύτηκε η Ντουντελάνγκε και μείωσε στο 69’ με τον Σινανί να κάνει το 4-1 χαστουκίζοντας τον Ολυμπιακό. Ήταν ένα χαστούκι που τον ξύπνησε όμως με τους ερυθρόλευκους να διαμορφώνουν το τελικό 5-1 με το γκολ του Χασάν στο 71’.

Συνθέσεις:

Ολυμπιακός: Χοσέ Σα, Ρόντερικ, Σισέ, Τοροσίδης, Τσιμίκας, Καμαρά, Νάτχο, Νάχουελ, Φορτούνης, Ποντένσε, Χριστοδουλόπουλος.

Ντουντελάνγκε: Μπονεφουά, Πρεμπέ, Σχνελ, Τζορντανόφ, Μελισέ, Κρούσκα, Κουτουριέ, Στολζ, Μπίσεβακ, Σινανί, Τούρπελ.