Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Φενέρμπαχτσέ – Ολυμπιακός: 1-0 οι Τούρκοι με σουτ του Καχβετσί (vid)
Ίντερ: Ο μόνος παίκτης που μπορεί να πουληθεί το καλοκαίρι!
Τρελαμένος ο κόσμος του ΠΑΟΚ, γέμισε το γήπεδο νωρίς νωρίς! (vids)
Οι Τούρκοι προκαλούν με κάθε τρόπο τους παίκτες του Ολυμπιακού! (vid)
Η Τσέλσι «οδεύει ολοταχώς» για την αφαίρεση βαθμών!
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Οι εκλεκτοί του Λουτσέσκου (vid)
Λάτσιο

Φανταστικό φινάλε στο Ολίμπικο (vid)

Με τον Σαπονάρα να πετυχαίνει ένα καταπληκτικό γκολ, η Σαμπντόρια ισοφάρισε στο 99′ το γκολ του Ιμόμπιλε στο 96′, με το τελικό 2-2 να είναι απόλυτα δίκαιο. Οι δυο πιο «αλλοπρόσαλλες» ομάδες του ιταλικού πρωταθλήματος, αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 15η αγωνιστικής της Σέριε Α, με το παιχνίδι να αποκτά τρομερό ρυθμό στο φινάλε. Προβάδισμα με […]

Με τον Σαπονάρα να πετυχαίνει ένα καταπληκτικό γκολ, η Σαμπντόρια ισοφάρισε στο 99′ το γκολ του Ιμόμπιλε στο 96′, με το τελικό 2-2 να είναι απόλυτα δίκαιο.

Οι δυο πιο «αλλοπρόσαλλες» ομάδες του ιταλικού πρωταθλήματος, αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 15η αγωνιστικής της Σέριε Α, με το παιχνίδι να αποκτά τρομερό ρυθμό στο φινάλε.

Προβάδισμα με Κουαλιαρέλα για τους Γενοβέζους

Από ένα γκολ για κάθε ομάδα είχαμε στο πρώτο ημίχρονο, μόνο που τελικά μέτρησε το ένα. Στο 15′ ο Ιμόμπιλε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ του ακυρώθηκε -σωστά- ως οφσάιντ.

Στο 22′ η Σαμπντόρια «απάντησε», όμως με νόμιμο τρόπο! Ο Μούρου γύρισε στην «καρδιά» της περιοχής για τον Κουαλιαρέλα, με τον πολύπειρο επιθετικό να μην χαρίζεται και προ κενής εστίας να γράφει το 0-1.

Μετά το γκολ, η Σαμπντόρια κλείστηκε πίσω, διατηρώντας το προβάδισμα, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Τρομερό φινάλε στο ματς

Μπορεί το δεύτερο ημίχρονο να πήγαινε «σβηστά» μέχρι το 70′, όμως τότε πήρε «φωτιά». Ο Κορέα έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία, όταν νικήθηκε από τον Αουντέρο στο τετ-α-τετ. Μάλιστα, ο τερματοφύλακας της «ντόρια», βγήκε νικητής και απέναντι στους Ιμόμπιλε και Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς.

Ο Αουντέρο κρατούσε μόνος του την ομάδα του, όμως στο 79′ νικήθηκε! Ο Παρόλο έβγαλε όμορφη ασίστ με τακουνάκι στον Ατσέρμπι, με τον αμυντικό της Λάτσιο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Μετά την ισοφάριση, η Λάτσιο πίεζε όλο και περισσότερο την εστία του Αουντέρο και τελικά δικαιώθηκε! Στο 94′ ο Άντερσεν έκανε χέρι στην περιοχή, με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ιμόμπιλε, που νίκησε τον Αουντέρο για το 2-1.

Ενώ λοιπόν όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει, η Σαμπντόρια βρήκε απάντηση στην τελευταία φάση του ματς! Ο Σαπονάρα την είδε…Ζλάταν και με τρομερό τελείωμα νίκησε τον Στρακόσια για το 2-2.