Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσε το πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Τότεναμ

Με Σον και Άλι, προκοπή θα κάνει (vid)

Με τους Σον και Άλι να σκοράρουν, η Τότεναμ πέρασε εύκολα από την έδρα της Λέστερ και βρίσκεται μόνη, στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Τότεναμ «λύγισε» την Λέστερ (0-2), επιστρέφοντας στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Γκολ ψυχολογίας στο 45′

Σε ένα παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό, Λέστερ και Τότεναμ αλληλοεξουδετερώθηκαν για 45 λεπτά, όχι όμως για το 1 επιπλέον του πρώτου ημιχρόνου.

Στα «χασομέρια» λοιπόν του πρώτου ημιχρόνου, ο Σον αποφάσισε να δοκιμάσει το πόδι του, καθώς δεν είχε τι άλλο να κάνει, Αποτέλεσμα αυτής της απόφασης ήταν η μπάλα να αναπαυθεί στα δίχτυα του Σμάιχελ, με την Τότεναμ να ανοίγει το σκορ.

Με το γκολ να δίνει άλλη ψυχολογία στην ομάδα του Ποκετίνο οι δυο αντίπαλοι πήραν το δρόμο για τα αποδυτήρια.

Το «κλείδωσε» στο δεύτερο

Με την Λέστερ να ανεβαίνει αρκετά, ψάχνοντας την ισοφάριση, άνοιξαν οι χώροι στην άμυνα. Σε μια αντεπίθεση της Τότεναμ λοιπόν, ο Σον έκανε «πάρτι» από τα αριστερά, γύρισε την κατάλληλη στιγμή για τον Άλι, με τον Άγγλο φορ να σκοράρει με κεφαλιά, τελειώνοντας το ματς στο 58′.

Με το 2-0 στις πλάτες της, η Λέστερ δεν μπορούσε να κάνει και πολλά, παραδομένη στην μοίρα της, περίμενε να τελειώσει το παιχνίδι. Πλέον, η Τότεναμ βρίσκεται μόνη στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -6 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ.