Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Europa League

Η Βίντι προσπάθησε, αλλά η Τσέλσι δεν την άφησε (vid)

Με ψηλά το κεφάλι αποκλείστηκε από το Γιουρόπα Λιγκ η Βίντι, καθώς πάλεψε με όλες τις δυνάμεις της για τη νίκη, αλλά έμεινε στο 2-2 με την Τσέλσι.

Το έργο της Βίντι ήταν δύσκολο εξαρχής. Παρόλα αυτά, οι Ούγγροι έδωσαν ότι είχαν για να καταφέρουν να πάρουν τη νίκη, αλλά δεν τα κατάφεραν. Η Τσέλσι αν και παρατάχθηκε με αναπληρωματικούς αποδείχθηκε υψηλό εμπόδιο με τις δύο ομάδες να παραχωρούν χορταστική ισοπαλία με 2-2.

Το πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης κύλησε σχετικά ήρεμα. Η Τσέλσι ήταν αυτή που είχε το πάνω χέρι, αλλά φλυαρούσε, μην μπορώντας να εκμεταλλευτεί την υψηλή της κατοχή (75%). Η ιστορία του πρώτου ημιχρόνου γράφτηκε μέσα σε 2 λεπτά. Στο 30′ ο Γουίλιαν με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Κόβατσικ και στο 32′ ο Αμπάντου στην προσπάθειά του να διώξει, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1. Στο 42′ ο Νέγκο δοκίμασε ένα καλό σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Καμπαγέρο έδιωξε σε κόρνερ.

Στο δεύτερο μέρος η Βίντι ανέβασε στροφές. Μάλιστα κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ. Στο 56′ ο Μιλάνοφ με ωραία σέντρα βρήκε τον Νέγκο στην περιοχή κι αυτός με ωραίο μονοκόμματο σουτ πάνω στην κίνηση, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Καμπαγέρο και σημείωσε το 2-1. Οι “Μπλε” πάντως είχαν απάντηση. Στο 75′ ο Ζιρού μιμήθηκε τον Γουίλιαν και με τρομερό φάουλ, λίγα μέτρα έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2.