Πάνος Κατσέρης: Το ακατέργαστο ελληνικό διαμάντι της Ligue 1 (vid)
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Premier League

Και τώρα όλο το Μάντσεστερ στηρίζει… Γιουνάιτεντ! (vid)

Ξεπέρασε και το εμπόδιο της Έβερτον η Μάντσεστερ Σίτι και περιμένει γκέλα της Λίβερπουλ για να μείνει μόνη στην κορυφή!

Η Μάντσεστερ Σίτι επανήλθε στην κορυφή αφού επικράτησε εύκολα με 3-1 της Έβερτον και πλέον περιμένει ένα δώρο από την μισητή της αντίπαλό στο «Άνφιλντ»!

Οι πολίτες ξεκίνησαν μουδιασμένα την αναμέτρηση και δεν είχα προσφέρει καμία φάση μέχρι το 20′. Τότε πήρε το όπλο του ο Γκάμπριελ Ζεσούς, ο οποίος πλάσαρε από κοντινή απόσταση τον Πίκφορντ για το 1-0 των γηπεδούχων στο 22′.

Από εκείνη το σημείο και μετά η αναμέτρηση ήταν ένας μονόλογος για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, με τους Μαχρέζ και Σανέ να σπαταλούν δύο σπουδαίες ευκαιρίες, με το 1-0 να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν όρεξη για να μπουν σε μπελάδες σχετικά με την υπόθεση νίκης και σημείωσαν και δεύτερο τέρμα με σκόρερ πάλι τον Ζέσους στο 50′, με τον Βραζιλιάνο να νικάει για δεύτερη φορά τον Άγγλο τερματοφύλακα.

Στο 65′ και κόντρα στην ροή του ματς τα «ζαχαρωτά» βρήκαν γκολ με τον Κάλβερτ Λιούιν στο 65′, ωστόσο οι πολίτες απάντησαν μόλις λίγα λεπρά αργότερα με τον Ραχίμ Στέρλινγκ, με τον Άγγλο να σημειώνει το 3-1, δύο λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την λήξη της αναμέτρησης, με την ομάδα του Γκουαρντιόλα να φτάνει τους 44 βαθμούς όντας στο +2 από την Λίβερπουλ, η οποία αντιμετωπίζει αύριο την Γιουνάιτεντ!