Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Παρί Σεν Ζερμέν

Καρδιοχτύπησε η Παρί, αλλά την έσωσε ο μικρός! (vid)

Ο 19χρονος Μούσα Ντιαμπί εξελίχθηκε σε "χρυσή" αλλαγή για τον Τόμας Τούχελ, καθώς με δικό του γκολ στο 81' η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε με 2-1 από την έδρα της δυσκολοκατάβλητης Ορλεάν και προκρίθηκε στα προημιτελικά του γαλλικύ Λιγκ Καπ.

Με τον Μούσα Ντιαμπί να δίνει τη λύση η Παρί Σεν Ζερμέν πέρσε στους “8” του γαλλικού Λιγκ Καπ. Ο 19χρονος πέρασε στο ματς στο 78′ και τρία λεπτά μετά σκόραρε το νικητήριο τέρμα των Παριζιάνων. Η ομάδα του Τόμας Τούχελ τα βρήκε “σκούρα” στην έδρα της Ορλεάν (Λιγκ 2), αλλά με το γκολ του νεαρού επικράτησε με 2-1 και θα βρίσκεται στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Οι φιλοξενούμενοι ήθελαν να καθαρίσουν γρήγορα το παιχνίδι. Μπήκαν δυνατά στο γήπεδο και μόλις στο 1ο λεπτό σπατάλησαν μια καλή ευκαιρία, όταν ο Τσούπο – Μότινγκ συνεργάστηκε ωραία με τον Μπερνάτ, αλλά η προσπάθειά του δεν βρήκε στόχο. Οι Παριζιάνοι συνέχισαν να πιέζουν και τελικά βρήκαν το γκολ που έψαχναν πριν το ημίχρονο. Στο 41′ ο Ντι Μαρία πάσαρε στον Καβάνι, αυτός είδε εκτός θέσης τον Ρενό και με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος ο Τούχελ αποφάσισε να κάνει ροτέισον και στους τερματοφύλακες, με τον Αρεολά να αφήνει την θέση του στον Μπουφόν στο 46′, χωρίς να φάνηκε πως αντιμετώπιζε κάποιον τραυματισμό. Όσο περνούσε η ώρα, οι πρωταθλητές χαλάρωναν και τελικά το πλήρωσαν. Στο 70′ η Ορλεάν έκλεψε μια μπάλα στο χώρο του κέντρου και ο Λοπί με μακρινό συρτό σουτ νίκησε τον Μπουφόν και ισοφάρισε σε 1-1. Κι ενώ όλα έδειχναν πως η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι, ο Ντιαμπί είχε άλλη άποψη. Στο 81′ ο μικρός, που είχε μπει λίγο νωρίτερα στο ματς (78′), πέρασε όλη την αντίπαλη άμυνα με εξαιρετική ατομική ενέργεια και πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Ρενό για το τελικό 1-2. Αυτή η εξέλιξη έκοψε τα πόδια των παικτών της Ορλεάν, που δεν είχαν άλλη απάντηση.