Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Πρωτοσέλιδα

Λάθη εσείς,γκολ εμείς

Η Γιουβέντους επισκέφθηκε το Σαντ'Ελία,η Κάλιαρι δεν έδειξε φιλόξενη στην αρχή όμως με τον τερματοφύλακά της σε τραγική μέρα,έγινε η ανατροπή κι οι μπιανκονέρι έκαναν 11 τις σερί νίκες.

Η Κάλιαρι είχε 2 νίκες και 5 ισοπαλίες στα τελευταία 7 ματς.Η μεγάλη κυρία 10 σερί νίκες.Τη 19η αγωνιστική ήξεραν ότι κάποιο σερί θα σπάσει.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά,είχαν τρεξίματα και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 21′,όταν ύστερα από κόρνερ ο Κιελίνι δε βρήκε τη μπάλα,αυτή πέρασε στο δεύτερο δοκάρι εκεί που ήταν μόνος του ο Πινίγια που απλά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.Δέκα λεπτά ήταν αρκετά για να ισοφαρίσει η μεγάλη κυρία,όταν ο Λιχστάϊνερ βρήκε το Γιορέντε με σέντρα κι ο τελευταίος πήρε την κεφαλιά κάνοντας το 1-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε μουντά κι οι δύο ομάδες άργησαν να κάνουν φάσεις.Πρώτα ο Πινίγια στο 63′ δε μπόρεσε να σκοράρει από κοντά,ενώ την προσπάθεια του Πογκμπά στην επόμενη φάση εξουδετέρωσε ο Αντάν.Το γκολ άργησε αλλά ήρθε στο 73′ με τον Μαρκίζιο που πέρασε στο παιχνίδι 6 λεπτά πριν.Από πολύ μακριά έκανε το σουτ το οποίο πήγε στη γωνία της αντίπαλης εστίας με τον Αντάν να μπορούσε να κάνει κάτι παραπάνω.Κάπου εκεί η άμυνα της Κάλιαρι άνοιξε,στο 76′ ο Λιχστάϊνερ άλλαξε με το Βιντάλ και βρήκε αμαρκάριστο το Γιορέντε για το 3-1.Ενώ 4 λεπτά μετά σκόραρε ο ίδιος από κοντά όταν ο πρώην τερματοφύλακας της Ρεάλ Μαδρίτης δε μπόρεσε να συγκρατήσει τη μπάλα από το σουτ του Ισπανού επιθετικού.

Η Γιούβε έκανε την ενδέκατη συνεχόμενη νίκη κι έδειξε ότι και στην κακή της μέρα μπορεί να διαλύσει τον αντίπαλο,εκμεταλευόμενη τα τραγικά λάθη.Κράτησε τη διαφορά και συνεχίζει ακάθεκτη.

Kάλιαρι: Αντάν,Πισάνο,Ροσετίνι,Αστόρι,Μούρου,Ντεσένα,Κόντι,

Έκνταλ,Κοσού,Πινίγια,Σαού

Γιουβέντους:Μπουφόν,Κάσερες,Μπονούτσι,Κιελίνι,Λιχστάϊνερ,

Ασαμόα,Πογκμπά,Πίρλο,Βιντάλ,Τέβεζ,Γιορέντε

Ελλάς Βερόνα-Νάπολι 0-3

Πιο εύκολα απ’ότι περίμεναν όλοι,νίκησε η Νάπολι μέσα στο σπίτι της Βερόνα.Ο Μέρτενς άνοιξε το σκορ στο 27′ με σουτ,ενώ στο δεύτερο μέρος Ινσίνιε(72′) και Ντζεμαϊλί ολοκλήρωσαν το θρίαμβο,με τη Νάπολι να ξεφεύγει 5 βαθμούς από την 4η Φιορεντίνα.

Βερόνα:Ράφαελ,Κατσιατόρε,Μαϊέτα,Μόρας,Αγκοστίνι,Ζορζίνιο,Χάλφρεντσον,Ρομούλο,Ιτούρμπε,Τόνι,Γκόμεζ

Νάπολι:Ράφαελ,Μάτζιο,Φερνάντεζ,Αλμπιόλ,Αρμέρο,Ινλέρ,Τζεμαϊλί,Καγιεχόν,Πάντεφ,Μέρτενς,Ιγκουαΐν