Άρσεναλ: Μία εικόνα «καίει» τον Στέρλινγκ! (pic)
Ίντερ Μαϊάμι: Πριν και μετά τον Μέσι – Οι 5 ιστορικές αλλαγές που… έφερε ο GOAT!
Αποκάλυψη Αντσελότι: «Εκεί θέλει να παίζει ο Μπαπέ! Ένα πράγμα του ζητάω…»
Χάκαραν τον λογαριασμό της Γιουβέντους και… χαμός – «Δικός μας ο Γκιουλέρ» (pic)
Γιουνάιτεντ: Έτσι θα «μεγαλώσει» ξανά – Προσπαθεί να… κλέψει παίκτη από τη Ρεάλ!
Ολιμπίκ Μαρσέιγ

Αποκλεισμός για Μαρσέϊγ

Αποκλεισμός στο Κουπ ντε Φρανς για την Μαρσέϊγ στην έδρα της από τη Νις με 5-4

Απίστευτο παιχνίδι στη Μασσαλία με εννιά τέρματα και με νικήτρια τη Νις.

Ο Ζινιάκ άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό,όμως κανείς δε φανταζόταν τη συνέχεια. Ο Μποσέτι στο 5′ κι ο Μαπό στο 18′ γύρισαν το παιχνίδι με τον Θοβίν να ισοφαρίζει στο 24′. Το ημίχρονο έληξε με τον Ντιαβαρά να πετυχαίνει αυτογκόλ και τη Νις μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν επιθετικά με συνέπεια να ξεχάσουν την άμυνα κι ο Μπρούλς στο 51′ έκανε το 2-4. Επτά λεπτά αργότερα ο Ζινιάκ μείωσε με τη Μαρσέϊγ να χάνει κάποιες φάσεις στη συνέχεια για την ισοφάριση και τους φιλοξενούμενους να απειλούν με αντεπιθέσεις.

Σε μία τέτοια λοιπόν ο Αμπριέλ έκανε το 3-5 στο 88′ κι έδωσε ουσιαστικά την πρόκριση στην ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε η Μαρσέϊγ ήταν να μειώσει στο τελικό 4-5,με τον Ντιαβαρά να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ στο παιχνίδι και αυτό στο δεύτερο λεπτό καθυστερήσεων όπως και στο πρώτο ημίχρονο.

Μαρσέϊγ: Μανταντά,Ντιαβαρά,Ν’Κουλού,Ρομαό,Θοβίν,Ιμπουλά,Αμπνταλά,Σεϊρού,Βαλμπουενά,Μεντί,Ζινιάκ

Νις: Χάσεν,Αμαβί,Μπρούλς,Γκομίς,Μεντύ,Κολοντζίετζακ,Παλύν,Μαπό,Μπρούιν,Μποσέτι,Αμπριέλ