Νάπολι

Δοκάρια και πρωτάθλημα τέλος για Νάπολι

Στο Σαν Πάολο η Νάπολι υποδέχθηκε την Κιέβο και πήρε την ισοπαλία με 1-1 στο τέλος με τέρμα του Αλμπιόλ.

25.01.2014 | 21:10

Χθες ο Μάτζιο έλεγε πως η ομάδα του θα κυνηγήσει το πρωτάθλημα μέχρι τέλους όμως με τέτοιες γκέλες, η αλήθεια είναι ότι δεν μπορεί.

Η Κιέβο πάγωσε το Σαν Πάολο στο 18′ με τον Σαρντό ύστερα από ασσίστ του Θερό. Η Νάπολι προσπάθησε να αντιδράσει όμως η άμυνα της φιλοξενούμενης φαινόταν απροσπέλαστη.

Φυσικά η Κιέβο είχε και τη βοήθεια του δοκαριού.

Στο 30′ ο Μέρτενς σημάδεψε το δοκάρι με πλασέ του ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι ο ίδιος μετά από εκτέλεση φάουλ είδε τη μπάλα να πηγαίνει και πάλι εκεί με τους αντίπαλους αμυντικούς να διώχνουν στη συνέχεια.

Ο Ινσίνιε πέρασε στο 78′ και λίγα λεπτά μετά με σουτ βρήκε το τρίτο δοκάρι για την ομάδα του.

Η ισοφάριση ήρθε στο 88′ με σουτ μέσα σπό την περιοχή του Αλμπιόλ. Οι γηπεδούχοι φτάνουν στους 44 βαθμούς, έντεκα λιγότερους από τη Γιουβέντους και τρεις από τη Ρόμα,ωστόσο με παιχνίδι περισσότερο. Από την άλλη η Κιέβο έφτασε τους 18 κι αν Σασσουόλο,Μπολόνια κερδίσουν θα την προσπεράσουν αφήνοντάς την στη τρίτη από το τέλος θέση που οδηγεί στον υποβιβασμό.