Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Ιταλία

“Χ”ορτάσαμε γκολ

Η Φιορεντίνα υποδέχθηκε τη Τζένοα με σκοπό τη νίκη που θα την κάνει να πλησιάσει την Νάπολι,όμως το 3-3 άφησε ευχαριστημένους μόνο τους οπαδούς.

Σε ένα φοβερό πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Τζιλαρντίνο στο 27′. Με τον ίδιο τρόπο ο πρωταγωνιστής του αγώνα Ακιλάνι ισοφάρισε στο 33′.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό όμως ο Αντονίνι βρέθηκε σε θέση επιθετικού κι αφού η άμυνα της Φιορεντίνα “κοιμήθηκε” έκανε το 1-2 με πλασέ μέσα από την περιοχή. Ο Ακιλάνι όμως ισοφάρισε και πάλι στο 42′. Οι δύο “νέοι” της Τζένοα,Ντε Τσέλιε και Μπουρδίσο έπεσαν πάνω στον Μάτρι που είχε τη μπάλα με πλάτη στο τέρμα,κι οι τρεις έπεσαν κάτω κι ο μέσος της Φιορεντίνα πήγε πήρε τη μπάλα και πλάσαρε για το 2-2.

Στην επανάληψη ο Ιταλός διεθνής ολοκλήρωσε το χατ-τρικ και την ανατροπή στο 57′ μετά από ασίστ του Χοακίν. Η Τζένοα βγήκε σιγά-σιγά στην επίθεση και στο 78′ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ντι Μάϊο. Κάπου εκεί η Φιορεντίνα προσπάθησε με κάποια μακρινά σουτ να απειλήσει,ενώ η Τζένοα κυρίως με αντεπιθέσεις χωρίς όμως κάποια ομάδα να κάνει κάτι καλό.

Φιορεντίνα: Νέτο,Πασκουάλ,Σάβιτς,Ρονκάλια,Πιζάρο,Αμπροζίνι(55′ Φερνάντες),Χοακίν,Ακιλάνι(74′ Άντρερσον),Κομπέρ, Κουαδράδο(82′ Μάτος),Μάτρι

Τζένοα: Περίν,Αντονίνι,Μπουρδίσο,Ντε Τσέλιε(Στόϊαν),Αντονέλι,Κονατέ(82′ Κόφι),Ντι Μάϊο,Ματουζάλεμ, Μπερτολάτσι, Μαρκέζε(61′ Φετφατζίδης),Τζιλαρντίνο