Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Γαλλία

Τρένο η Μονπελιέ

Απίστευτη αντεπίθεση της Μονπελιέ που πέρασε από την έδρα της Ρεμς με 4-2 και πλέον νιώθει πιο άνετα στην 14η θέση.

Στις πρώτες 18 αγωνιστικές είχε μαζέψει 16 βαθμούς και στις πέντε επόμενες έχει πάρει 11,όντας αήττητη με τρεις σερί νίκες και δύο ισοπαλίες.

Για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος  πέρασε εμφατικά από την έδρα της Ρεμς έχοντας σε φοβερή μέρα τον Καμπελά.

Το σκορ άνοιξε ο Μαρβό στο 29′ με ασίστ του Μουνιέ κι έπειτα πήρε τη σκυτάλη ο Καμπελά. Με δύο τέρματα στο 47′ και στο 55′ έκανε το 0-3 και έδειξε πως η ομάδα του είναι για πολλά περισσότερα απ’όσα μας έδειξε στον πρώτο γύρο.

Αγιτέ στο 58′ και αυτογκόλ του Ελ Καουταρί στο 66′ μείωσαν σε 2-3 όμως ο Νιάνγκ έπειτα από πάσα του Καμπελά τρία λεπτά αργότερα εδραίωσε τη νίκη με το τελικό 2-4.

Ρέμς: Αγκάσα,Αγιτέ,Γκλομπάρντ,Κουρτέ,Φοφανά,Σαρμπονιέρ,Φορτέ, Κριτσόβιακ,Τακαλφρεντ,Ντεβό,Τουράν

Μονπελιέ: Γιουρντέν,Μάρτιν,Σταμπουλί,Μαρβό,Ντεπλάν,Κονγκρέ, Χίλτον,Καμπελά,Νιάνγκ,Ελ Καουταρί,Μουνιέ

Στα υπόλοιπα παιχνίδια:

Η Μπαστιά έκανε την ανατροπή κόντρα στη Γκινγκάμπ στο τέλος με τέρματα των Σκιλασί(81′) και Μπουντεμπούζ(88′) και πήρε τη νίκη με 3-2. Το σκορ είχε ανοίξει στο 50′ ο Αλιού με τον Μπα να ισοφαρίζει τρία λεπτά μετά,ενώ ο ίδιος παίκτης για τους φιλοξενούμενους έκανε το 1-2 στο 55′.

Εβιάν και Αζαξιό πέτυχαν από ένα τέρμα στα τελευταία πέντε λεπτά και μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας. Ο Ρούμπεν το 1-0 στο 85′ με τον Ταγιό να ισοφαρίζει στο 90′.

Άνετη νίκη για τη Σεντ Ετιέν απέναντι στην Βαλενσιέν με 3-0. Πλησίασαν στο βαθμό την τρίτη Λιλ που παίζει αύριο. Ο Κοχαντέ στο 45′,ο Κορνιέ στο 56′ κι ο Μολό στο 87′ τα τέρματα των “στεφανουά”.

Τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Σοσό(όλες εντός)με τον Σουνζού να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα στο 44′. Τρίτο ματς χωρίς νίκη για τη Ναντ που απομακρύνεται από τις ευρωπαϊκές θέσεις.