Επίσημο: Παρελθόν από την Ατλέτικο Μαδρίτης μετά από 9 χρόνια ο θρύλος της!
Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
«Γλεντάει» ο Ντε Χέα – Επιστρέφει σε… ομάδα που θα παλέψει για παραμονή!
Λάτσιο

Aσυγκράτητη Λάτσιο

Ο Ρέγια έχει κάνει την ομάδα του αχτύπητη στο δεύτερο γύρο, περνώντας και από την έδρα της Κιέβο με 2-0.

Ασταμάτητη μοιάζουν οι “λατσιάλοι” συμπληρώνοντας πέντε παιχνίδια χωρίς ήττα(4 νίκες-1 ισοπαλία).

Ο Καντρέβα άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Κεϊτά,με τον 18χρονο Σενεγαλέζο να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του στο 70′,σφραγίζοντας έτσι τη νίκη.

Η Λάτσιο έφτασε τους 31 βαθμούς κι απέχει δύο από τις ευρωπαϊκές θέσεις,ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους 18,έναν πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Κιέβο: Πουτζιόνι, Φρε, Νταϊνέλι (18′ Κανίνι), Σέζαρ, Σάρντο, Μπεντιβόλιο (62′ Πελισιέρ), Χετεμάι (44′ Ραντοβάνοβιτς), Ντραμέ, Ριγκόνι, Τερό, Παλόσκι

Λάτσιο: Μπερίσα, Μπιάβα, Ντίας, Ράντου, Καβαντά, Λεντέσμα, Μπίγλια, Λούλιτς, Καντρέβα (90+2′ Κρέκο), Κλόζε (90′ Περέα), Κεϊτά (84′ Γκονσάλες)

Κατάνια-Λιβόρνο

Φοβερό παιχνίδι στην Κατάνια ανάμεσα στις δύο τελευταίες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα. Το ημίχρονο έληξε 0-0,όμως στο δεύτερο η φιλοξενούμενη Λιβόρνο προηγήθηκε τρείς φορές(Εμεγκάρα 51′,77′ και Παουλίνιο 72′)με τους γηπεδούχους να βρίσκουν τις απαντήσεις και τρεις φορές(Μπεργκέσιο 61′,Μπαριέντος 75′,Αλμιρόν 89′).

Έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τον ένα βαθμό παραμένοντας στις τελευταίες θέσεις.

Κατάνια: Φριζόν, Μπελούσι (55′ Ίσκο), Σπόλι, Ρολίν, Περούτσι, Μπαριέντος, Ρινάουντο (71′ Αλμιρόν), Μπιράγκι, Λόντι, Λέτο (60′ Κάστρο), Μπερχέσιο

Λιβόρνο: Μπάρντι, Τσεκερίνι (70′ Βαλεντίνι), Ρινάουντο, Έμερσον, Εμπάιγ, Μπενάσι, Ντάνκαν, Καστελίνι, Λούτσι, Παουλίνιο (84′ Μπιατζιάντι), Εμεγκάρα (79′ Μπελφοντίλ)