Πολωνία με μανία και “τέζα” η Σαουδική Αραβία – Δεν την πάτησε… όπως ο Μέσι (vid)
Η… μισή Αργεντινή πήγε Κατάρ για τον «τελικό» με το Μεξικό! (vid)
Ανατρίχιασε όλος ο πλανήτης με την κίνηση της Σαουδικής Αραβίας – Αυτό είναι ΟΜΑΔΑ (pic)
Ήρωας ο Σέζνι: Πιάνει πέναλτι και κρατάει το 1-0 για την Πολωνία! (vids)
Οι Κροάτες απάντησαν στον προκλητικό Καναδό προπονητή και ακόμη χειρότερο τρόπο (pic)
Πολωνία – Σαουδική Αραβία Live Streaming
Τυνησία – Αυστραλία: Τα «Καγκουρό» υπέταξαν το πάθος των ανούσιων Τυνήσιων (vid)
Ολιμπίκ Λυών

Πρώτη ήττα για Λιόν στο 2014

Η Ρεν υποδέχθηκε τη Λιόν και τη φιλοδώρησε με δύο τέρματα για την 23η αγωνιστική του γαλλικού σαμπιονά.

Τα νεύρα ήταν αυτά που νίκησαν ουσιαστικά τους “λιονέ” καθώς η Ρεν δεν ήταν και πολύ καλύτερή τους.

Ο Χουντόντζι άνοιξε το σκορ στο 22′,έπειτα από ασίστ του Αλεσαντρίνι,ο οποίος 19 λεπτά αργότερα είδε τον Ουμτιτί να του κάνει ένα άθλιο φάουλ δεχόμενος την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ο Μπίσεβατς στα μαρκαρίσματα πριν εκτελεστεί το φάουλ ρίχνει αγκωνιά στον Τοϊβόνεν,όμως την γλιτώνει με κίτρινη κάρτα.

Στο 62′ ο κεντρικός αμυντικός της Λιόν γλιτώνει και πάλι την αποβολή αφού ο διαιτητής δεν είδε το χέρι μέσα στην περιοχή. Όμως τέσσερα λεπτά μετά ο Τοϊβόνεν έκανε το 2-0 κι έδωσε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Πρώτη ήττα της Λιόν ύστερα από έξι σερί νίκες,μένει έτσι στους 34 βαθμούς και την 6η θέση,με τη Ρεν να απομακρύνεται από τις τελευταίες θέσεις με 27 βαθμούς.

Ρεν: Κοστίλ,Μβενγκέ,Ντουκουρέ,Αρμάντ,Μακούν,Ντανζέ, Χουντόντζι,Τοϊβόνεν,Κονράντσεν,Ντέπ,Αλεσαντρίνι

Λιόν:Λόπες,Μπίσεβατς,Μπεντιμό,Ζεφανέ,Ουμτιτί,Φοφανά,Μαλμπράνκ, Γκοναλόν,Γκρενιέρ,Γκομίς,Λακαζέτ