Ο Κούμαν δίνει… συμβουλές στην Μπαρτσελόνα για να κατακτήσει το Champions League!
Μεγάλη κίνηση από Γιουβέντους: Έκλεισε και τον Πογκμπά!
Η Ρεάλ Μαδρίτης… άφησε την Μπέτις, γιατί θέλει να τελειώνει με τη Λίβερπουλ! (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης – Ρεάλ Μπέτις: Έκαναν διπλό pasillo! (pics)
Τεν Χαγκ σε Κριστιάνο: «Ανυπομονώ να συνεργαστούμε» (vid)
Αρτέτα: «Ό,τι και αν γίνει φέτος η Άρσεναλ ξεπέρασε τον εαυτό της»
Τσιμίκας και Φιρμίνο έτοιμοι για το επόμενο FIFA Street (vid)
Φημολογία για… δηλητηρίαση σε παίκτες της Τότεναμ πριν τη Νόριτς! (vid)
Ιταλία

Ουντινέζε για τελικό

Η Ουντινέζε υποδέχθηκε τη Φιορεντίνα για το πρώτο μέρος του ημιτελικού του Κόπα Ιτάλια και πήρε το προβάδισμα με 2-1.

Τι κι αν πηγαίνει χάλια στο πρωτάθλημα; Η Ουντινέζε έχει πλέον στόχο τον τελικό του Ιταλικού Κυπέλλου  αφού νίκησε με 2-1 την Φιορεντίνα και θα ταξιδέψει εκεί με στόχο δύο αποτελέσματα.

Ο Ντι Νατάλε άνοιξε το σκορ στο 36′ έπειτα από ασίστ του Βιντμέρ,όμως οχτώ λεπτά αργότερα ο Βάργκας ισοφάρισε με το 1-1 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή, πίεσαν περισσότερο, όμως ο Μουριέλ στο 82′ έκανε το τελικό 2-1 με τους γηπεδούχους να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα για το δεύτερο τελικό της ιστορίας της,με τον πρώτο να χρονολογείται το 1922.

Ουντινέζε: Σκουφέτ, Ερτό, Ντομίτσι, Μπούμπνιτς, Βίντμερ, Πίντζι (78′ Αζιεμπάνγκ Μπαντού), Αλάν, Περέιρα, Σίλβα, Ντι Νατάλε (46′ Φερνάντες), Λόπες (66′ Μουριέλ)

Φιορεντίνα: Νέτο, Ντιακιτέ, Ροδρίγκες, Σάβιτς, Πασκουάλ, Φερνάντες, Πισάρο, Βαλέρο (75′ Άντερσον), Χοακίν (70′ Κουαδράδο), Βάργκας (88′ Μάτος), Μάτρι