Ιταλία

Στημένα και στην 8η κατηγορία της Ιταλίας;

Τα οκτώ αυτογκόλ που πέτυχαν οι παίκτες της Μπαγκέρια σε 10 λεπτά στο παιχνίδι κόντρα στην Μποργκάτα Τερόβε για την 8η κατηγορία της Ιταλίας έβαλαν σε υποψίες τα αρμόδια όργανα.

07.02.2014 | 16:39

Άλλο ένα σκάνδαλο στημένων αγώνων φαίνεται πως είναι προ των πυλών του ιταλικού ποδοσφαίρου.

Πιο συγκεκριμένα, σε αγώνα της 8ης κατηγορίας στο παιχνίδι ανάμεσα στην Μποργκάτα Τερενόβε και την Μπαγκέρια, εκείνοι που νίκησαν ήταν οι γηπεδούχοι. Ως εδώ καλά.

Αυτό, όμως, που κίνησε τις υποψίες των αρμόδιων οργάνων είναι πως οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία 10 λεπτά έβαλαν οκτώ αυτογκόλ (!) βοηθώντας έτσι τους αντιπάλους τους να πάρουν τη νίκη με σκορ 14-3.

Μάλιστα, όλως τυχαίως, χάρη σε αυτά τα γκολ κατάφεραν να πάρουν την τρίτη θέση στο τοπικό πρωτάθλημα Σικελίας έχοντας ένα γκολ παραπάνω από την Παρτινικαντάς που άφησαν στην τέταρτη θέση.