Λιλ ΟΣΚ

Eπιτέλους νίκη για Λιλ

Οι "λιλουά" υποδέχθηκαν τη Σοσό και την "φιλοδώρησαν" με δύο τέρματα εδραιώνοντας έτσι τη θέση τους στο βαθμολογικό πίνακα.

08.02.2014 | 23:03

Από το 3ο λεπτό έκανε φανερές τις διαθέσεις της η Λιλ με τον Όριτζι να ανοίγει το σκορ έπειτα από ασιστ του Κίερ.

Οι γηπεδούχοι έκαναν συνολικά 15 σουτ όμως δεν κατάφεραν να πάρουν εύκολα τη νίκη, η οποία ήρθε στις καθυστερήσεις του δεύτερου μέρους με τον Μέντες να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Η Λιλ έφτασε τους 44 βαθμούς και ξέφυγε στους τρεις από τη Σεντ Ετιέν που γκέλαρε την Παρασκευή. Από την άλλη η Σοσό, έμεινε στους 15 και πλέον χρειάζεται θαύμα για να σωθεί.