Μπάγερ Λεβερκούζεν

Μπάι- “Mπάι Αρίνα”

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν αποκλείστηκε στην έδρα της, από τη συνέχεια του Κυπέλλου, αφού η Καϊζερσλάουτερν τη νίκησε με 1-0 στην παράταση.

12.02.2014 | 22:55

Φαίνεται πως μόνο με ασπιρίνες θα συνέρθει η Μπάγερ, αφού με την επανέναρξη των αγωνιστικών της υποχρεώσεων έχει χάσει τη φόρμα της.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν στο 90λεπτο όμως οι φιλοξενούμενοι με γκολ στο 114′ του Γιένσεν, πάγωσαν τη “Μπάι Αρίνα” και πήραν την πρόκριση στον ημιτελικό. Oι φιλοξενούμενοι μάλιστα στο 98’ είχαν πέναλτι εκτός εστίας από τον Μοχαμαντού Ιντρίσου.

Σε αυτή τη φάση θα είναι η μόνη ομάδα της δεύτερης κατηγορίας της Γερμανίας που θα πάρει μέρος και θα διεκδικήσει μια θέση για το όνειρο.