Επίσημο: Αλλάζει αφεντικό η Τσέλσι, την εξαγόρασε ο Τοντ Μπόλι! (pic)
Αντσελότι για το «άκυρο» του Μπαπέ: «Ουδέν σχόλιο»
Μέγας χαβαλές ο Γκρίλις: «Σκότωσε» τον Γκουαρντιόλα με ατάκα του! (vid)
Η ταλεντάρα της Μονακό διάλεξε Ρεάλ: Τελειώνει άμεσα το deal!
Ο Νόιερ δεν ανησυχεί για την επίθεση της Μπάγερν ακόμα και χωρίς τον «Λέβα»
Μπενζεμά: «Έχουμε τελικό, σιγά μην ασχοληθώ με τον Μπαπέ τώρα»
Η φετινή dream team της Serie A… μας κόβει την ανάσα (pic)
Ο Μαρσέλο έστειλε ξεκάθαρο μήνυμα στον Πέρεθ και στη Ρεάλ!
Τσέλσι

Βρήκε τον δάσκαλό της!

"Γκέλα" για την Τσέλσι που έμεινε στο 1-1 στο εκτός έδρας ματς με Γουέστ Μπρόμιτς την οποία δεν μπόρεσε να νικήσει ούτε στον πρώτο γύρο.

Κακός δαίμονας της Τσέλσι τείνει να γίνει η Γουέστ Μπρόμιτς! Οι “μπλε” στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής φιλοξενήθηκαν στο “Χάμπτονς” το οποίο μόνο φιλικό δεν αποδείχτηκε, καθώς το σύνολο του Ζοσέ Μουρίνιο έμεινε στο 1-1 κόντρα σε εκείνου του Πέπε Μελ.

Αξίζει να αναφέρουμε πως η Τσέλσι ούτε στο “Στάμφορντ Μπριτζ” είχε καταφέρει να επιβληθεί, αφού είχε μείνει στο 2-2.

Από την αρχή της αναμέτρησης η Τσέλσι και έτσι όπως παρατάχτηκε και έτσι όπως το “πρόσταζε” το παιχνίδι είχε τον έλεγχο του ματς.Οι “μπλε” αν και δυσκολεύτηκαν να δημιουργήσουν φάσεις κατάφεραν σε μία από αυτές να ανοίξουν το σκορ με τον Ιβάνοβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου μετά από σέντρα του Νταβίντ Λουίζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, παρά το γεγονός, πως η άμυνα των ποδοσφαιριστών του Ζοσέ Μουρίνιο πέρασε δύσκολες στιγμές κατάφερε να κρατήσει το 1-0 μέχρι και το 87′ όταν και ο Ανιτσέμπε νίηκσε τον Τσεχ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Στα άλλα ματς της ημέρας η Κάρντιφ έμεινε στο 0-0 με την Άστον Βίλα. Η Σαουθάμπτον επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 1-0 της Χαλ, ενώ η Γουέστ Χαμ εκμεταλλεύτηκε τη “δύναμη” του κόσμου της και επιβλήθηκε 2-0 της Νόριτς.