Η Ρεάλ Μαδρίτης… άφησε την Μπέτις, γιατί θέλει να τελειώνει με τη Λίβερπουλ! (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης – Ρεάλ Μπέτις: Έκαναν διπλό pasillo! (pics)
Τεν Χαγκ σε Κριστιάνο: «Ανυπομονώ να συνεργαστούμε» (vid)
Αρτέτα: «Ό,τι και αν γίνει φέτος η Άρσεναλ ξεπέρασε τον εαυτό της»
Φημολογία για… δηλητηρίαση σε παίκτες της Τότεναμ πριν τη Νόριτς! (vid)
Αυτοί είναι οι κορυφαίοι της φετινής… συναρπαστικής Serie A! (pics)
Τούχελ: «Ο Καντέ είναι ο δικός μας Σαλάχ, ο δικός μας… Μπαπέ»
«Ξηλώθηκε» για δώρα ο Χάαλαντ πριν φύγει για το Μάντσεστερ! (pic)
Δεν ξανάγινε: Καμία εξασφαλισμένη θέση μέχρι την… καρό σημαία στην Premier League!
Μίλαν… απογειώσου – Αλλάζει χέρια έναντι 1.3 δις ευρώ!
Ο Κιλιάν Μπαπέ κοντεύει να κουράσει επικίνδυνα!
Δεν έχει ιδέα για τις προθέσεις του Μπαπέ ο Ποτσετίνο!
Ρόμα

Συνεχίζει ακάθεκτη

Η Ρόμα φιλοδώρησε με τρία τέρματα τη Σαμπντόρια στο Ολίμπικο κι έμεινε για πέμπτο παιχνίδι μακριά από την ήττα.

Ως συνήθως η Ρόμα έκανε το παιχνίδι της από το πρώτο λεπτό, με τη Σαμπντόρια να κλείνει καλά τους χώρους και να προσπαθεί από αντεπιθέσεις.

Στο 44′ όμως ο Ντέστρο άνοιξε το σκορ έπειτα από ασίστ του Φλορέντσι, με τον πρώτο να αναπληρώνει επάξια τον τραυματία Τότι.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Πιάνιτς έκανε το 2-0 και τρία λεπτά αργότερα ο σκόρερ του πρώτου τέρματος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 80′, όταν ο Γκασταλντέλο είδε τη δεύτερη κίτρινη στο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στους 54 βαθμούς και δεν έκαναν τη χάρη στη Γιουβέντους, ενώ η Σαμπντόρια έμεινε στους 28 και τη 12η θέση, αφού όσες ομάδες την ακολουθούν έχασαν κι αυτές βαθμούς.