Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Πρωτοσέλιδα

Η (Μεγάλη) κυρία προηγείται

Η Γιουβέντους πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στην Τράμπζονσπορ, πήρε το προβάδισμα για την πρόκριση και δύσκολα θα χάσει την επόμενη φάση.

Το πρώτο τέρμα του Οσβάλντο και το γκολ του Πογμπά στο 93′, έδωσαν μεγάλο προβάδισμα στη Γιουβέντους για την πρόκριση, αν και τα χρειάστηκε με τον Μπουφόν να είναι εκεί που πρέπει.

Με αρκετές αλλαγές κατέβασε τη Γιουβέντους ο Κόντε, ενώ η Τράμπζονσπορ δεν είχε στη διάθεσή της τον Μαλουντά, ενώ ο Πάολο Ενρίκε έμεινε στον πάγκο.

Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή, με τον Τέβεζ να απειλεί πριν το δεκάλεπτο και το σκορ να ανοίγει στο 15ο λεπτό. Ο Οσβάλντο άνοιξε λογαριασμό με την καινούρια του ομάδα, όταν μετά από λάθος στην τουρκική άμυνα, βρέθηκε τετ-α-τετ με το τέρμα και πλάσαρε άνετα για το 1-0.

Ο Τέβεζ έψαξε πολύ το γκολ, όταν στο 25′ έκανε το σουτ, το οποίο πέρασε έξω, ενώ πέντε λεπτά αργότερα και πάλι ο Αργεντινός σούταρε όμως ο Κιβράκ απέκρουσε το σουτ σε κόρνερ.

Κάποια ανεβάσματα του Μποσίνγκουα δεν ανησύχησαν τον Μπουφόν, ενώ στο 43′ το φάουλ των Τούρκων δεν βρήκε στόχο.

Στην επανάληψη, η “μεγάλη κυρία” μπήκε και πάλι δυνατά, πιέζοντας σε όλους τους χώρους, ενώ κράτησε τη μπάλα χωρίς να απειλήσει ωστόσο.

Ο Πογκμπά έκανε εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, μοιράζοντας τη μπάλα κι ανησυχόντας ιδιαίτερα τους φιλοξενούμενους αμυντικούς, ενώ πλησίασε το γκολ χωρίς επιτυχία.

Oι Τούρκοι υπενθύμισαν σε αρκετές περιπτώσεις πως δεν είναι αμελητέα ομάδα, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν σε κάποια φάση τους. Ο Πογκμπά είχε δοκάρι στο 90′ και τρία λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το 2-0 δίνοντας μεγάλο πλεονέκτημα πρόκρισης στην ομάδα του.

Oι συνθέσεις:

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Μαρτίν Κάσερες, Ογκμπόνα, Μπονούτσι, Πελούζο, Ίσλα, Πίρλο, Πογκμπά, Μαρκίζιο, Τέβες, Οσβάλντο.

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ: Κιβράκ, Μποζίνγκουα, Ντεμίρ, Γιουμλού, Ζοκορά, Κόλμαν, Χουμρατσί, Μπουρσεάνου, Αντίν, Κελές, Γκιουράλ