Νάπολι

Τη γλίτωσε η Νάπολι

Η Νάπολι ταξίδεψε στην Ουαλία να αντιμετωπίσει τη Σουόνσι, η οποία έχασε πολλές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη κι όλα τώρα θα κριθούν στην Ιταλία.

21.02.2014 | 00:10

Η Σουόνσι ήταν απειλητική, έκανε πολλές φάσεις για γκολ, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει κι έτσι ο επαναληπτικός είναι πολύ κρίσιμος για την πρόκριση.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Σουόνσι ήταν αυτή που προσπάθησε να πάρει την κατοχή, έκανε κάποια καλά σουτ, ήταν πιο απειλητική όμως δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ η Νάπολι πίεσε ψηλά, έχασε κάποιες φάσεις κυρίως με μακρινά σουτ και το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν και πάλι πιο δραστήριοι, κάνοντας κάποια άστοχα σουτ και τη Νάπολι να γλιτώνει σε πολλές περιπτώσεις το γκολ.

Oι συνθέσεις

ΣΟΥΟΝΣΙ: Φορμ, Ρανχέλ, Τσίκο, Άσλεϊ Γουίλιαμς, Μπεν Ντέιβις, Κάνιας, Μπρίτον, Ράουτλετζ, Ντάιερ, Πάμπλο Ερνάντεθ, Μπονί.

ΝΑΠΟΛΙ: Ραφαέλ, Μάτζο, Ενρίκε, Μπρίτος, Ρεβεγιέρ, Τζεμαϊλί, Γκιοκχάν Ινλέρ, Χάμσικ, Καγιεχόν, Ινσίνιε, Ιγκουαΐν