Άρσεναλ: Μία εικόνα «καίει» τον Στέρλινγκ! (pic)
Ίντερ Μαϊάμι: Πριν και μετά τον Μέσι – Οι 5 ιστορικές αλλαγές που… έφερε ο GOAT!
Αποκάλυψη Αντσελότι: «Εκεί θέλει να παίζει ο Μπαπέ! Ένα πράγμα του ζητάω…»
Χάκαραν τον λογαριασμό της Γιουβέντους και… χαμός – «Δικός μας ο Γκιουλέρ» (pic)
Γιουνάιτεντ: Έτσι θα «μεγαλώσει» ξανά – Προσπαθεί να… κλέψει παίκτη από τη Ρεάλ!
Ligue 1

Της πέταξε το μπαλάκι

H Σεντ Ετιέν νίκησε στην έδρα της Μπαστιά με 2-0, έπιασε στην τρίτη θέση τη Λιλ, αναμένοντας το αυριανό της ντέρμπι με τη Λυών.

Οι “στεφανουά” συνεχίζουν την πορεία τους για τη τρίτη θέση που οδηγεί στην έξοδο για το Τσάμπιονς Λιγκ, με τον Μπραντάο να συνεχίζει να σκοράρει.

Στο 33ο λεπτό άνοιξε το σκορ έπειτα από ασίστ, ποιανού άλλου, του Μολό. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν με κάποια σουτ, όμως δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

Κράσιτς και Σισέ ήταν οι πιο δραστήριοι με την άμυνα των φιλοξενούμενων να αντιδράει σε κάθε προσπάθειά τους.

Στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού, ο Χαρέκ πέτυχε αυτογκόλ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0, με το οποίο οι “στεφανουά” έπιασαν τη Λιλ στους 45 βαθμούς και περιμένει δώρο της Λυών, η οποία την αντιμετωπίζει αύριο στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Από την άλλη η Μπαστιά μετά τη νίκη της Μπορντό, έπεσε στην 9η θέση και δύσκολα θα κυνηγήσει πλέον την ευρωπαϊκή έξοδο.