Όουεν: «Η Λίβερπουλ θα πατήσει τη Ρεάλ! Θα νικήσει 3-0 ή 3-1»
Μουρίνιο, ο πρώτος: Έγινε αυτοκράτορας της Ρώμης, μετά την κούπα! (pic)
Ρόμα, το μεγαλείο σου: Η Ευρώπη έχασε τα λόγια με τους «τζιαλορόσι» (vids)
Η Παρί έφερε παίκτη που «τελείωσε» τον Μπαπέ στα social! (vid)
Η Ρόμα είχε ανάγκη τον Μουρίνιο και ο Ζοσέ τη Ρόμα!
Πάει για το «μπαμ» με Λουκάκου η Μίλαν – Θετικός ο Βέλγος φορ!
Μεγάλα λόγια Κλοπ για Ρεάλ: «Είναι η ομάδα των τελικών! Έχω χάσει το μέτρημα με τα Champions League που έχει!»
Η Μπαρτσελόνα δίνει… τελικό με Ντεμπελέ σε μερικές μέρες!
Ανατριχιάζουν οι περιγραφές του Ζλάταν: «Για έξι μήνες έπαιζα δίχως χιαστό»
Παρί Σεν Ζερμέν

The Zlatan show

O Iμπραΐμοβιτς πήρε και πάλι από το χέρι την Παρί και την οδήγησε σε ακόμα μία νίκη, μέσα στην Τουλούζ με 4-2, σημειώνοντας χατ-τρικ.

Η Μονακό νίκησε την Παρασκευή στο 93′ και περίμενε δώρο της Τουλούζ, όμως ο Σουηδός σταρ δεν αστειεύεται.

Άνοιξε το σκορ στο 32′, όμως είδε τον Μπεν Γεντέρ να ισοφαρίζει λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, στο 44′.

Στο δεύτερο μέρος, οι Παριζιάνοι δεν άφησαν περιθώριο στους γηπεδούχους με τον Λαβέτσι να δίνει και πάλι το προβάδισμα στο 56′ και 12 λεπτά αργότερα ο Ζλάταν έδωσε μαξιλαράκι ασφαλείας στην ομάδα του με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Η Τουλούζ αντέδρασε στο 72′, με τον καλύτερο της παίκτη φέτος, Μπεν Γεντέρ να κάνει το 3-2. Στο 89′ όμως, ο Ιμπραΐμοβιτς “σχόλασε” το ματς, πετυχαίνοντας χατ-τρικ και διαμορφώνοντας το τελικό 4-2.

Οι πρωταθλητές, έμειναν έτσι στο +5 από τη Μονακό και συνεχίζουν να έχουν το πάνω για άλλο ένα πρωτάθλημα. Από την άλλη η Τουλούζ έμεινε στους 33 βαθμούς και νιώθει ακόμα άνετα, όντας στις μεσαίες θέσεις του πίνακα της βαθμολογίας.