Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Βέρντερ Βρέμης

Πήρε το ντέρμπι, πήρε ανάσα

Το Αμβούργο νίκησε με 2-0 την Βέρντερ Βρέμης στο ντέρμπι του βορρά και ανάσανε, όντας πλέον πάνω από τη ζώνη υποβιβασμού.

Η περσινή χρονιά σώθηκε στα μπαράζ υποβιβασμού. Φέτος δε θέλει να σκέφτεται πάλι τέτοια και προσπαθεί περισσότερο. Αμβούργο και Βέρντερ Βρέμης είχαν ένα βαθμό λιγότερο πριν το ματς, όμως πλέον οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά.

Σε ένα παιχνίδι με αρκετό πάθος και νεύρα το Αμβούργο ήταν καλύτερο και είχε τις περισσότερες ευκαιρίες για να κερδίσει το ματς. Από την άλλη η Βέρντερ προσπαθούσε με αντεπιθέσεις να χτυπήσει την άμυνα του αντιπάλου της, όμως δεν τα κατάφερε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού.

Κι εκεί που έμοιαζε πως το ματς θα τελειώσει χωρίς τέρμα, αφού οι φιλοξενούμενοι άντεχαν στην πίεση, ο Ρούντβενς που είχε μπει στο παιχνίδι 15′ νωρίτερα, βρήκε δίχτυα στο 84′ και άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0. Η Βέρντερ έμεινε με δέκα παίκτες στη συνέχεια αφού ο Φριτζ είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 90′ και το Αμβούργο ολοκλήρωσε το θρίαμβο με αυτογκόλ του Βολφ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.