Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Έσταξε… φαρμάκι για τη Μίλαν ο Τσαλχάνογλου: «Καλά να πάθουν!»
Παρί Σεν Ζερμέν: Μπαπέ και Ντεμπελέ «καθάρισαν» σε τρία λεπτά την Λοριάν! (vids)
Τσάβι και Μπαρτσελόνα συμφωνούν ότι… διαφωνούν!
Σοβάρεψαν τα πράγματα στη Λίβερπουλ: Έτοιμος για… τζίφρες ο Σλοτ!
Φέρντιναντ: «Άντρες… εναντίον αγοριών! Τους κατέστρεψε η Άρσεναλ…»
Μπαρτσελόνα: Οι πέντε «αστέρες» που δεν είναι προς πώληση!
Πρόεδρος La Liga: «Να είναι καλά το VAR! Μόνο έτσι δεν θα υπήρχε γκρίνια…»
Αρτέτα σε Ποτσετίνο: «Σε συμπαθώ πολύ! Έπρεπε να κερδίσεις όλα τα τελευταία ματς…» (vid)
Ακραία απόφαση της Μπαρτσελόνα – Πουλάει τον «ηγέτη» της… αλλά γκρινιάζει!
Μουνιαίν: «Μπιλμπάο, αγάπη μου αποχωρώ» – Αποχωρεί ο ηγέτης μετά από 15 χρόνια (vid)
Ο Ράκιτιτς αποκάλυψε τον… νέο σταθμό του Μόντριτς – «Έλα, σε περιμένω!»
Ο Μπαπέ κάνει εύκολη τη ζωή του Αντσελότι… και του Βινίσιους
Μπάγερν Μονάχου

Ντέρμπι για ένα ημίχρονο

Το ντέρμπι της Βαυαρίας κράτησε για ένα ημίχρονο αφού στην επανάληψη η Μπάγερν έκανε σκόνη και θρύψαλα την άμυνα της Άουγκσμπουργκ νικώντας τη με 4-0.

H Μπάγερν Μονάχου φιλοξενήθηκε από την Άουγκσμπουργκ στο ντέρμπι της Βαυαρίας. Το ντέρμπι είχε αρκετό πάθος και ενέργεια στο πρώτο μέρος με τους γηπεδούχους να καλύπτουν τέλεια τα κενά στην άμυνά τους και να μαρκάρουν αποτελεσματικά τους αντιπάλους τους. Στο δεύτερο μέρος ωστόσο η κούραση φάνηκε από το πρώτο λεπτό και οι παίκτες του Γκουαρντιόλα έκαναν επίδειξη δύναμης σκοράροντας τέσσερις φορές σε 13 λεπτά.

Το σκορ άνοιξε στο 58′ ο Μπενάτια ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ριμπερί, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ρόμπεν έκανε το δύο τα τέρματα της ομάδας του. Στο 68′ ο Λεβαντόφσκι τέλειωσε κάθε πιθανότητα αντίδρασης για την Άουγκσμπουργκ και στο 71′ ο Ρόμπεν ολοκλήρωσε το θρίαμβο διαμορφώνοντας το 0-4.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, Βέρντερ και Αννόβερο διασκέδασαν το κοινό πετυχαίνοντας από τρία τέρματα και κάνοντας αλλεπάλληλες ανατροπές μέχρι το τελικό 3-3. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι έχουν να χαρούν νίκη στη Βρέμη από το 2003, με τον Στίντλ στο 12′. Γιουνούζοβιτς και Λόρενζεν ανέτρεψαν το σκορ για τους γηπεδούχους, πριν καν το ίδιο οι Χοσελού και Κιγιοτάκε στο 62′ και το 64′. Τελικά ο Σέλκε στο 88′ ισοφάρισε για τη Βέρντερ μοιράζοντας στις ομάδες από ένα βαθμό.

Ένα βαθμό μοιράστηκαν και η Φράιμπουργκ με το Αμβούργο αφού δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα.