Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Έσταξε… φαρμάκι για τη Μίλαν ο Τσαλχάνογλου: «Καλά να πάθουν!»
Παρί Σεν Ζερμέν: Μπαπέ και Ντεμπελέ «καθάρισαν» σε τρία λεπτά την Λοριάν! (vids)
Τσάβι και Μπαρτσελόνα συμφωνούν ότι… διαφωνούν!
Σοβάρεψαν τα πράγματα στη Λίβερπουλ: Έτοιμος για… τζίφρες ο Σλοτ!
Φέρντιναντ: «Άντρες… εναντίον αγοριών! Τους κατέστρεψε η Άρσεναλ…»
Μπαρτσελόνα: Οι πέντε «αστέρες» που δεν είναι προς πώληση!
Πρόεδρος La Liga: «Να είναι καλά το VAR! Μόνο έτσι δεν θα υπήρχε γκρίνια…»
Αρτέτα σε Ποτσετίνο: «Σε συμπαθώ πολύ! Έπρεπε να κερδίσεις όλα τα τελευταία ματς…» (vid)
Ακραία απόφαση της Μπαρτσελόνα – Πουλάει τον «ηγέτη» της… αλλά γκρινιάζει!
Μουνιαίν: «Μπιλμπάο, αγάπη μου αποχωρώ» – Αποχωρεί ο ηγέτης μετά από 15 χρόνια (vid)
Serie A

Της έκανε (Γ)κλικ

Η Τορίνο με δύο τέρματα του κεντρικού αμυντικού Γκλικ, νίκησε με 2-1 τη Τζένοα. Γκέλα για Φιορεντίνα, ισόπαλες Σαμπντόρια ,Ουντινέζε, ματσάρα στο Αταλάντα-Παλέρμο. Η Κιέβο το ντέρμπι των Βερόνα.

Η Τζένοα έφτασε το αήττητο σερί της μέχρι τις 10 αγωνιστικές. Έχασε την προηγούμενη βδομάδα από τη Ρόμα και σήμερα αν και προηγήθηκε δεν κατάφερε να πάρει ούτε καν το βαθμό της ισοπαλίας. Σε αυτό ευθύνεται ο κεντρικός αμυντικός της Τορίνο, Γκλικ, ο οποίος με δύο τέρματα σε δέκα λεπτά από δύο εκτελέσεις κόρνερ του Φάρνερουντ, ανέτρεψε το σκορ δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Κιέβο Βερόνα πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Ελλάς Βερόνα με τέρμα του Παλόσκι στο 81′, ενώ η Φιορεντίνα ήρθε ισόπαλη στην έδρα της κόντρα στην Έμπολι σε ένα παιχνίδι που το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε σχεδόν καμία φάση. Οι “Βιόλα” προηγήθηκαν με τον Βάργκας, ενώ η μαχητική Έμπολι ισοφάρισε με τον κεντρικό της αμυντικό, Τονέλι στο 57′.

Στο ματς της ημέρας βάσει θεάματος Αταλάντα και Παλέρμο ήρθαν ισόπαλες 3-3. Η νεοφώτιστη Παλέρμο φάνηκε πως θα πάρει το ματς αφού στο 16′ προηγούνταν με 0-2, ενώ το ημίχρονο τελείωσε με 1-3. Ωστόσο Μοράλεζ στο 55′ και Ντένις στο 76′ έφεραν το παιχνίδι στα ίσα.

Τέλος, η Ουντινέζε επίσης δεν μπόρεσε να πάρει το διπλό μέσα στη Γένοβα κόντρα στη Σαμπντόρια. Αν και προηγήθηκε με 1-2 με ανατροπή(Ομπιάνγκ 15′) χάρη στα γκολ των Γκέγιο και Ντανίλο, ο Γκαμπιαντίνι έσωσε την παρτίδα πετυχαίνοντας άλλο ένα τέρμα φέτος.