Φόντεν, ζωγράφισες – Δημιούργησε την κορυφαία 11αδα στην ιστορία της Premier League (vid)
Τσάβι για Ρεάλ Μαδρίτης: «Απέκλεισαν δύο φορές την κορυφαία ομάδα του κόσμου – Είναι εκπληκτικοί»
Champions League: Τα στοιχήματα και οι πιθανότητες των τεσσάρων φιναλίστ
Έντιν Τέρζιτς: Προσωρινά… μόνιμος στην Μπορούσια Ντόρτμουντ
Γιουνάιτεντ: Ο Ράτκλιφ δίνει… λευκή επιταγή στον Ζιντάν
Ρεάλ: Ο Αντσελότι ετοιμάζει… κόλπο πρόκρισης στην ενδεκάδα κόντρα στην Μπάγερν!
Πογέτ: «Δεν έχω καμία επαφή με την Εθνική Ελλάδος»!
Χατζηγιοβάνης: «Δύσκολο να ξεπεράσουμε τον αποκλεισμό της Εθνικής»!
Γκλάντμπαχ

Σκορ αλά…Βόλφσμπουργκ

Έτσι θα αποκαλούμαι πλέον τα παιχνίδια με πολλά γκολ, αφού η Βόλφσμπουργκ σε άλλο ένα ματς πέτυχε 5 και δέχτηκε 3 στην έδρα της Βέρντερ Βρέμης, κάνοντας μάλιστα την ανατροπή. Άλλα δύο ο Ντοστ φτάνοντας τα οχτώ σε τρεις αγώνες!

Πριν το ματς η Βέρντερ ήταν αήττητη για εφτά παιχνίδια, με έξι νίκες και μία ισοπαλία. Η Βόλφσμπουργκ προερχόταν από τη δύσκολη αποστολή στην Πορτογαλία την Πέμπτη κι αναπάντεχα πολλοί περίμεναν 1χ. Κι έτσι πήγαινε το ματς αφού οι γηπεδούχοι πήραν τρεις φορές το προβάδισμα κλείνοντας το ημίχρονο με το υπέρ τους 3-2(Γιουνούζοβιτς 9′, Ντι Σάντο 16′, αυτ. Βιερίνια 28′-Καλιγκιουρί 10′, Άρνολντ 18′) σε ένα απίστευτο πρώτο μισάωρο.

Οι “λύκοι” ωστόσο δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και το ακόμα χειρότερο για τη Βέρντερ ήταν πως ο Ντοστ δεν είχε μιλήσει καν μέχρι εκείνη την ώρα. Οχτώ λεπτά μετά τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου το σκορ ήταν 3-5 με τον πιο φορμαρισμένο επιθετικό στην Ευρώπη να πετυχαίνει δύο τέρματα στο 48′ και το 51′ και να δίνει την ασίστ στο 53′ στον Καλιγκιουρί για το τελικό 3-5.

Ο Ντοστ δεν κατάφερε να κάνει χατ-τρικ και να σπάσει αυτόματα ρεκόρ με 9 τέρματα σε τρεις αγώνες, όμως έμεινε στα 8 και έδωσε άλλη μια νίκη στην ομάδα του, η οποία πλέον είναι πιο κοντά από ποτέ στην διατήρηση της δεύτερης θέσης που δίνει εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης χρονιάς.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Γκλάντμπαχ νίκησε με 2-0(Χέρμαν, Τζόνσον) την Πάντεμπορν και ξέφυγε με τέσσερις βαθμούς από τη τέταρτη Μπάγερ Λεβερκούζεν, μένοντας στο -10 από τη Βόλφσμπουργκ.