Μπαρτσελόνα: Οι πέντε «αστέρες» που δεν είναι προς πώληση!
Πρόεδρος La Liga: «Να είναι καλά το VAR! Μόνο έτσι δεν θα υπήρχε γκρίνια…»
Αρτέτα σε Ποτσετίνο: «Σε συμπαθώ πολύ! Έπρεπε να κερδίσεις όλα τα τελευταία ματς…» (vid)
Ακραία απόφαση της Μπαρτσελόνα – Πουλάει τον «ηγέτη» της… αλλά γκρινιάζει!
Μουνιαίν: «Μπιλμπάο, αγάπη μου αποχωρώ» – Αποχωρεί ο ηγέτης μετά από 15 χρόνια (vid)
Ο Ράκιτιτς αποκάλυψε τον… νέο σταθμό του Μόντριτς – «Έλα, σε περιμένω!»
Ο Μπαπέ κάνει εύκολη τη ζωή του Αντσελότι… και του Βινίσιους
Οι τρεις επικρατέστεροι για τη θέση του Πιόλι στον πάγκο της Μίλαν
H Λεβερκούζεν κάνει πλάκα σε όποιον θέλει τον Φλόριαν Βιρτζ
Λέμε για τον Μόντριτς αλλά η πάσα του Χούμελς δεν πρέπει να περάσει στα ψιλά (vid)
H Γιουνάιτεντ θέλει στόπερ και οι – δύο – επιλογές της βρίσκονται στη Serie A
«Πνίγηκε» στον ανταγωνισμό – Αποχωρεί με μεταγραφή το αστέρι της Ρεάλ
«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Από τους λίγους ρομαντικούς ο Τιάγκο Σίλβα – Συμφώνησε με την τελευταία του ομάδα
Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Team Of the Week

Με “εκπλήξεις” και…Μέσι

Δε θα μπορούσε να λείψει ο Αργεντίνος από άλλη μία ενδεκάδα βδομάδας, με τους υπόλοιπους πάντως να αποτελούν "εκπλήξεις".

Προπονητής της βδομάδας είναι ο Φουρνιέ ο οποίος χωρίς πολλά-πολλά διατηρεί τη Λυών στην κορυφή την ίδια στιγμή που πετάει φωτιές επιθετικά. Μπορούσε άνετα να την πάθει προχθές από την ανεβασμένη γενικά Μονπελιέ, όμως κάτι το πέναλτι που έχασε ο Μπάριος και κάτι το δοκάρι στο 77′ έσωσαν τη Λυών η οποία στη τελική έβαλε πέντε γκολ και έμεινε πρώτη.

Τζουλιάν(Αλμερία): Το σκορ ήταν για 4-0 στο 20λεπτο και 6-0 τελικό. Τελικά έμεινε στο 1-0 και η Έλτσε θα μπορούσε άνετα να την πάθει στο τέλος. Ο Τζουλιάν είχε 12 σωτήριες επεμβάσεις(τις περισσότερες από κάθε τερματοφύλακα της Ευρώπης αυτή τη βδομάδα) και κράτησε χαμηλά το σκορ και την ομάδα του στη διεκδίκηση βαθμού που τελικά δεν τα κατάφερε.

Περέν(Σεντ Ετιέν): Μια από τα ίδια. Ο Περέν συνεχίζει να βγάζει μάτια στην άμυνα και καμιά ομάδα δεν κινείται να τον αποκτήσει. Κι όμως…Ο έμπειρος αμυντικός ήταν αρχοντικός για άλλο ένα παιχνίδι με την ομάδα του να παίρνει το τρίποντο.

Μπελ(Μάιντς): O μοναδικός που σώθηκε στο πρώτο τραγικό ημίχρονο της ομάδας του και ο παίκτης που δίνει την ασίστ για την ισοφάριση.

Ντε Σιλβέστρι(Σαμπντόρια): Ανοίγει το σκορ στο 33′ και είναι άψογος σε όλο το ματς τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά.

Ινσούα(Γρανάδα): Ατέλειτωτα ανεβοκατεβάσματα, φοβερές σέντρες και αμυντικά αδιαπέραστος.

Μπίλια(Λάτσιο): Δεν είναι μόνο η γκολάρα που βάζει. Είναι κυρίως ότι δεν άφησε τον Σαλάχ να πάρει ανάσα, διαλύοντας τη Φιορεντίνα επιθετικά κι ουσιαστικά οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη με 4-0.

Κάστρο(Λεβερκούζεν): Δίνει τις ασίστ στα δύο πρώτα γκολ της ομάδας του και τρέχει συνολικά 12.4 χιλιόμετρα. Ο Κάστρο είναι η δύναμη της Μπάγερ.

Πίνια(Βιγιαρεάλ): O μόνος που συνέχισε από το πρώτο ημίχρονο το ίδιο καλά. Μάλιστα ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δύο ασίστ που έδωσαν την νίκη στην ομάδα του.

Μέσι(Mπαρτσελόνα): Πράγματα και θαύματα! Ο Μέσι συνεχίζει να σπάει ρεκόρ, βάζοντας αυτή τη φορά τρία γκολ σε 12 λεπτά!

Φεκίρ(Λυών): Είναι σε τρελή φόρμα κι αυτό διατηρεί ουσιαστικά τη Λυών στην κορυφή, πάνω που ο Λακαζέτ φαινόταν κουρασμένος(άλλα δύο γκολ παρεμπιπτόντως).

Αντούριθ(Μπιλμπάο): Μόνος του και όλοι τους. Ο Αντούριθ κάνει την καλύτερη σεζόν στην καριέρα του, αναγεννώντας την Αθλέτικ, χαρίζοντάς τη νίκη κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης. Απίστευτο γκολ με δυνατή κεφαλιά, ενώ είχε και δοκάρι στο δεύτερο μέρος.