Χάαλαντ «φάντασμα» – Τον μηδένισε η Ρεάλ με στατιστικά… για κλάματα! (pic)
Ο Ντάιερ γλεντάει την Άρσεναλ: «Πόσο γούσταρα που την πέταξα εκτός…» (vid)
Κάραγκερ… κράζεις: «Ρεάλ, δεν είσαι η καλύτερη! Είσαι όμως η πιο τυχερή»
H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ
Τα δύο παιδικά λάθη του Σάκα στο φινάλε του Μπάγερν – Άρσεναλ (vid)
Ρόντρι: «Είδα μόνο μια ομάδα στο γήπεδο, έπρεπε να περάσει η Σίτι»
Μπέλινγχαμ: «Δεν υπάρχει πίεση, ευθύνη και ευλογία να παίζεις για τη Ρεάλ Μαδρίτης»
Σίτι – Ρεάλ: Βασιλική εκδίκηση, αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας Ευρώπης! (vid)
Παρί Σεν Ζερμέν

Ούτε… δεκάρα ρε Παρί;

Δεν είχε σταματημό η Παρί Σεν Ζερμέν απέναντι στην Τρουά, την οποία και διέλυσε εκτός έδρας με το επιβλητικό 9-0, συνεχίζοντας τον περίπατό της στο Σαμπιονά.

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν λυπήθηκε την Τρουά, την οποία και ισοπέδωσε εκτός έδρας με το εμφατικό 9-0, με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς να δίνει ακόμα μία παράσταση, πιάνοντας τα εκατό προσωπικά τέρματα στο πρωτάθλημα.

Οι Παριζιάνοι έρχονταν ορεξάτοι από το διπλό πρόκρισης στο Λονδίνο με την Τσέλσι μεσοβδόμαδα και πήραν το αίμα τους πίσω για τα δύο στραβοπατήματα που είχαν στο Σαμπιονά, ξεσπώντας αυτή τη φορά πάνω στην Τρουά.

Στον αγωνιστικό χώρο η Παρί κατάφερε να πάρει από νωρίς το προβάδισμα με δράστη τον Έντισον Καβάνι, ο οποίος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 13′.

Μετά από μόλις τέσσερα λεπτά ο Παστόρε εκμεταλλεύθηκε στο έπακρο την μεταβίβαση του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για να έρθει στο 19′ ο Ραμπιό και να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν το ίδιο δυναμικά και ένα λεπτό μετά την επιστροφή των ομάδων από τα αποδυτήρια ο Ιμπραΐμοβιτς έβαλε το όνομά το στον πίνακα τον σκόρερ μετά από ασίστ του Καβάνι.

Στο 52′ ο Σουηδός σταρ χτύπησε για δεύτερη φορά, γράφοντας το 5-0 μετά από ωραία πάσα του Άνχελ Ντι Μαρία.

Τρία μόλις λεπτά αργότερα ο Ιμπραΐμοβιτς συμπλήρωσε το χατ-τρικ του εκμεταλλευόμενος την προσπάθεια του Κουρσάουα.

Στο 58′ η Τρουά δέχτηκε ακόμα ένα γκολ, το έβδομο στον αριθμό, αυτή τη φορά από τα πόδια παίκτη της, του Σονιέ.

Σαν να μην έφταναν όλα αυτά στους γηπεδούχους, στο 74ο λεπτό έμειναν με δέκα παίκτες μετά από απευθείας αποβολή με κόκκινη κάρτα του Καραμπουέ.

Δευτερόλεπτα μετά ο Έντισον Καβάνι αστόχησε από την άσπρη βούλα αλλά στη συνέχεια της φάσης έγραψε το 8-0, για να έρθει ο Ιμπραΐμοβιτς στο 90ο λεπτό να πετύχει το τέταρτο δικό του και ένατο γκολ της ομάδας του, χαρίζοντας στην Παρί μία από τις επιβλητικότερες νίκες της ιστορίας της.