Η στιγμή που περίμενε κάθε φίλος της ΑΕΚ έφτασε: Ντεμπούτο για Μαρσιάλ! (vid)
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Αυτό θα πει ποδοσφαιρικός πολιτισμός – Έγιναν κολλητοί Αλμέιδα και Λουτσέσκου! (vids)
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Τα δύο γκολ από το μεγάλο ντέρμπι! (vids)
Ντιέγκο Αλόνσο: Η τρίχα… κάγκελο στις δηλώσεις του μετά το ματς με τον ΟΦΗ! (vid)
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 0-1: Οι φάσεις και το γκολ της αναμέτρησης! (vids)
Δεν… ακούει και δεν βλέπει κανέναν η Λίβερπουλ στην κορυφή! (vid)
Λίβερπουλ – Τσέλσι: Τα γκολ που τα άλλαξαν όλα σε μερικά λεπτά! (vids)
Ο Γκριεζμάν παραλίγο να αποβληθεί με τον πιο αστείο τρόπο: Τον έσωσε το VAR! (vid)
To VAR «σκότωσε» το ποδόσφαιρο στην Αγγλία: Δεν δόθηκε καθαρή κόκκινη στην Τσέλσι! (vid)
Λίβερπουλ – Τσέλσι: Άχαστος ο Σαλάχ από τα 11 μέτρα! (vid)
Ακάθεκτη η Ατλέτικο – Ανατροπή και τρίποντο με MVP τον Γκριεζμάν!
Παναθηναϊκός: Μπάλντοκ για σένα – Ο Τετέ σκόραρε και συγκίνησε (vid)
Βουλώνει στόματα η Σίτι του Γκουαρντιόλα – Το ρεκόρ που ζηλεύουν όλοι!
Buzzer – beater η Σίτι – Δάγκωσε στο 96′ την Γουλβς (vid)
Λίβερπουλ – Τσέλσι: Οι ενδεκάδες της μεγάλης «μάχης»!
Σεβίλλη

Πρώτη στο χωριό

Σημαντική νίκη που την φέρνει κοντά στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη πήρε η Σεβίλλη κόντρα στην Μπέτις (2-0). Χάνει έδαφος για το Τσάμπιονς Λιγκ η Αθλέτικ.

Νικήτρια στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας ήταν η Σεβίλλη, η οποία επικράτησε της Μπέτις με 2-0.

Πέρα όμως από νίκη γοήτρου, η ομάδα του Ουνάι Έμερι έμεινε κοντά στις θέσεις που οδηγούν στο Europa League της επόμενης περιόδου.

Το σκορ για την Σεβίλλη άνοιξε ο Γκαμεϊρό στο 67′ με κεφαλιά από κοντά ύστερα από σέντρα του Ενζονζί, ενώ στο 80′ ο Κόκε διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή.

Η νίκη αυτή έφερε την Σεβίλλη στο -2 από την 6η θέση στην οποία και βρίσκεται η Θέλτα.

Νωρίτερα η Αθλέτικ Μπιλμπάο κατάφερε να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας από την ουραγό Λεβάντε με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά. Αρχικά, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ των Κασαντεσούς στο 13′ και αυτογκόλ του Ετσέιτα στο 68′, αλλά οι Βάσκοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν χάρη σε γκολ των Σουσαέτα (88′) και Σαν Χοσέ στο 91ο λεπτό.

Έτσι η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε βρίσκεται στο -5 από την Βιγιαρεάλ και την 4η θέση,η οποία όμως έχει την ευκαιρία να ξεφύγει. Από την άλλη η Λεβάντε παραμένει στην τελευταία θέση, χάνοντας, όπως εξελίχθηκε το ματς, δυο σημαντικούς βαθμούς στην προσπάθεια της να μείνει στην κατηγορία.