Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μπαρτσελόνα: Γιαμάλ… η εκτόξευση – Τα δύο στοιχεία που δείχνουν την εξέλιξη του!
Ποτσετίνο: «Είναι τέρμα λυπημένος! Δώσαμε τόσα χρήματα και έπαιξε μόλις 30’»
Οι δέκα πιο ακριβοί ποδοσφαιριστές στον κόσμο – Λείπουν οι… GOAT (pic)
Φελίπε Μέλο προς Άλβες- Ρομπίνιο: «Αν είχατε βιάσει τη δική μου κόρη θα σας είχα σκοτώσει»
Ο Ντάνι Άλβες μόλις βγήκε από τη φυλακή έκανε το πάρτι της ζωής του!
Ο Ρόδρι κουβαλάει ένα από τα πιο… ακραία σερί που έχουμε δει!
Mundo Deportivo: «Η Μπαρτσελόνα έβγαλε… άχρηστους 4 κορυφαίους προπονητές»
Νάπολι

Κρατάει ακόμα η Νάπολι

Η Νάπολι πέρασε από την έδρα της Τορίνο, της οποίας και επικράτησε με 2-1 χάρη σε γκολ των Ιγκουαΐν (12') και Καγεχόν (20').

Σε έναν αγώνα που οι φιλοξενούμενοι ήθελαν απεγνωσμένα τη νίκη για να κρατηθούν ζωντανοί στη μάχη τη δεύτερης θέσης η Τορίνο υποδέχθηκε τη Νάπολι με την τελευταία να παίρνει το τρίποντο χάρη σε γκολ των Ιγκουαΐν (12′) και Καγεχόν (20′). Για την Τορίνο μείωσε ο Πέρες στο 66′.

Στον αγωνιστικό χώρο οι «παρτενοπέι» μπήκαν δυναμικά, βρήκαν γρήγορα τα πατήματά τους στο χορτάρι και κυνήγησαν το γκολ που θα τους έβαζε από νωρίς σε θέση οδηγού.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Ιγκουαΐν πήρε το σουτ αλλά ο Παντέλι δεν αιφνιδιάστηκε και κράτησε το μηδέν.

Στο 12′ η Τορίνο κατάφερε να ανοίξει το σκορ αλλά το γκολ της ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Δευτερόλεπτα μετά ο Χάμσικ βρήκε εκπληκτικά τον Ιγκουαΐν και ο τελευταίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Παντέλι και να κάνει το 1-0 υπέρ της ομάδας του.

Δύο λεπτά αργότερα η Τορίνο βγήκε εκ νέου μπροστά αλλά το σουτ του Μαρτίνεζ εξουδετερώθηκε από τον Ρέινα.

Η απάντηση της Νάπολι δεν άργησε να έρθει και στο 20′ ο Χάμσικ έστρωσε ωραία στον Καγιεχόν και εκείνος έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 23′ οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να κάνουν τρία τα τέρματά τους αλλά η προσπάθεια του Ιγκουαΐν κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του Παντέλι.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Ινσίγκνιε έγινε κάτοχος της μπάλας, δοκίμασε το πόδι του αλλά ο κίπερ της Τορίνο δεν αιφνιδιάστηκε.

Στο 35′ ο Καγιεχόν δέχθηκε μία ωραία μεταβίβαση, πήρε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά ψάχνοντας το γκολ που θα έβαζε την μεν Τορίνο ξανά στο παιχνίδι και από την άλλη θα έδινε στη Νάπολι σκορ «ασφαλείας» μέχρι το τέλος.

Στο 62′ ο Ιγκουαΐν ως συνήθως, ξέφυγε από τα μαρκαρίσματα, πήρε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Πέρες έγινε κάτοχος της μπάλας και αφού είδε τον Ρέινα εκτός εστίας τον κρέμασε υποδειγματικά κάνοντας το 2-1.

Στη συνέχεια, οι ρυθμοί του αγώνα έπεσαν, με τις δύο ομάδες να μην είναι σε θέση να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για να απειλήσουν την αντίπαλη άμυνα.

Στις καθυστερήσεις η Τορίνο έμεινε με παίκτη λιγότερο εξαιτίας της αποβολής του Βίβες με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Μέχρι και το σφύριγμα της λήξης δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα στο παιχνίδι και η Νάπολι πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο στη μάχη της δεύτερης θέσης.

Στις αναμετρήσεις που έγιναν νωρίτερα το μεσημέρι, η Ουντινέζε δεν κατάφερε να περάσει από την έδρα της Αταλάντα, με την οποία έμεινε και στο 1-1.

Το σκορ διαμόρφωσαν οι Ζάπατα στο 10′ για τους φιλοξενούμενους και ο Μπελίνι από την άσπρη βούλα για την Αταλάντα.

Η Φιορεντίνα από την άλλη τα βρήκε… μπαστούνια απέναντι στην φιλότιμη Παλέρμο στο «Αρτέμιο Φράνκι», με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0 και να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.