Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Αγγλία

BraveH(e)art (vid)

Ο Τζο Χαρτ πραγματοποίησε την επέμβαση της χρονιάς για να χαρίσει το βαθμό της ισοπαλίας στην εθνική Αγγλίας στο παιχνίδι με αντίπαλο την εθνική Σλοβενίας.

H εθνική Αγγλίας αναδείχθηκε εκτός έδρας ισόπαλη με 0-0 κόντρα στην εθνική Σλοβενίας, η οποία έσπασε το σερί των 14 συνεχόμενων νικών των “λιονταριών” σε προκριματικές φάσεις διεθνών  διοργανώσεων.

Ωστόσο, το σύνολο του Γκάρεθ Σαουθγκέιτ πρέπει να είναι ευχαριστημένο ακόμη και με το βαθμό της ισοπαλίας, καθώς οι γηπεδούχοι εκτός από ένα δοκάρι έχασαν και τέσσερις ακόμη κλασσικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ.

Στο να διατηρηθεί ανέπαφη η εστία των “λιονταριών” σημαντικό μερίδιο διαθέτει και ο πρώην γκολκίπερ της Μάντσεστερ Σίτι, Τζο Χαρτ, ο οποίος με εκπληκτικές αποκρούσεις κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν.

Στο 47ο λεπτό, μάλιστα, πραγματοποίησε μία από τις αποκρούσεις της χρονιάς, καθώς εκτινάχθηκε στην αριστερή του γωνία για να αποκρούσει μία κεφαλιά που όδευε προς τα δίχτυα της ομάδας του. Μάλιστα, ο 29χρονος τερματοφύλακας της Τορίνο φάνηκε να τραυματίζεται προσωρινά για να σηκωθεί και να τελειώσει το 90 λεπτο μέσα στον αγωνιστικό χώρο.