Τότεναμ – Σίτι: Έτοιμο γκολ στον Χάαλαντ ο Ντε Μπρούιν και ιστορικό 0-1! (vid)
Μαρινάκης στην Daily Mail: «Έχω τη μεγαλύτερη ομάδα στην Ελλάδα και γι’ αυτό επέλεξα τη Νότιγχαμ»
PODCAST: Ο ευρω-φιναλίστ Ολυμπιακός και το… ασσόδυο της Μαρίνας
Αλ-Νασρ: Μετά τον τίτλο… χάνει και δύο αστέρια – Ανησυχεί ο Κριστιάνο! (vid)
Δίνουν Χρυσή Μπάλα στον Λεβαντόφσκι – Γράφει ιστορία! (pic)
Παρί Σεν Ζερμέν

Παρί αγνοείται, στοπ!

Αρνητικό αποτέλεσμα για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική πήρε η Παρί που ηττήθηκε από την Γκινγκάμπ με 2-1.

Λίγες ημέρες μετά τη νίκη-πρόκριση επί της Λυών, η Γκινγκάμπ επέστρεψε για να χτυπήσει ακόμα έναν «μεγάλο» του γαλλικού πρωταθλήματος. Θύμα της αυτή τη φορά η Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία πήγε με αξιώσεις στην έδρα της αλλά η Γκινγκάμπ τις… κατέστρεψε, επικρατώντας εν τέλει με 2-1 και αφήνοντας παράλληλα τους πρωτευουσιάνους χωρίς νίκη για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς σκορ και ιδιαίτερο θέαμα και την Παρί να έχει τον πρώτο λόγο στο χορτάρι, οι δύο ομάδες επέστρεψαν αποφασισμένες στο δεύτερο μέρος, έτοιμες να διεκδικήσουν το τρίποντο της νίκης.

Στο γκολ όμως έφτασε πρώτη η γηπεδούχος, Γκινγκάμπ, που με τον Σαλιμπούρ στο 66′ να εκμεταλλεύεται την πάσα του Ντο, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Τέσσερα λεπτά μετά και ενώ η Παρί προσπαθούσε να συνέλθει από το γκολ, ο Μπριάν βρήκε τον Ντε Πο και εκείνος με ωραίο τελείωμα έκανε το 2-0.

Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Παρί Σεν Ζερμέν ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής με τον Έντισον Καβάνι στο 80ο λεπτό του αγώνα.

Στα υπόλοιπα δέκα λεπτά δεν έγινε κάτι ριζικό και η Γκινγκάμπ πήρε το πολύτιμο τρίποντο της νίκης.