Πουλάει… τρέλα η Σεβίλλη!
Σεβίλλη

Διαστημική η Σεβίλλη, υπέταξε με 4-1 την Μάλαγα.

18.12.2016 | 01:49

Με τέσσερα γκολ μέσα στα πρώτα 35′ λεπτά αγώνα, η Σεβίλλη σκόρπισε με 4-1 την Μάλαγα στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» και πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο.

Οι Ανδαλουσιάνοι δεν είχαν επί της ουσίας αντίπαλο στο γήπεδο και με έναν μονόλογο που διήρκησε δέκα λεπτά έδωσαν στη νίκη τους διαστάσεις θριάμβου.

Ο Βιέτο με δύο προσωπικά του γκολ στο 25′ και το 28′ έκανε γρήγορα γρήγορα το 2-0 και «χαντάκωσε» τη Μάλαγα από νωρίς.

Ο Μπεν Γέντερ στο 34′ έκανε το 3-0 και δευτερόλεπτα μετά ο Βιτόλο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Το γκολ της τιμής για την Μάλαγα πέτυχε ο Ραμίρεζ στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έτσι η Σεβίλλη πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο που την κρατάει ζωντανή στο κυνήγι της 2ης θέσης.