Λούκας Βάσκεθ: Ο «ελβετικός σουγιάς» της Ρεάλ Μαδρίτης!
Ίντερ: Έξαλλα πανηγύρια από τους Πρωταθλητές μέσα στο Σαν Σίρο! (vids)
Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Άντζελο Σίνα, ο αφανής ήρωας του Ολυμπιακού με τις απίστευτες αποκρούσεις του! (vid)
Μόντριτς για επιστροφή στην Premier League: «Ποτέ δε ξέρεις»!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ! (vids)
Ο Αρτέτα έδωσε μία μοναδική απάντηση όταν ρωτήθηκε ποιους παίκτες θα αγόραζε με 1 δις λίρες! (vid)
Φουλ για το τρόπαιο ο Ολυμπιακός με ΤΡΙΑ γκολ σε επτά λεπτά! Όνειρο το 3-0 με ψαλιδάκι! (vids)
Τρομερή Μπολόνια, 2-0 μέσα στο «Ολίμπικο» στο ημίχρονο! (vid)
Αποχωρεί από την Τσέλσι ο Τιάγκο Σίλβα!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Μάτα: “Ένα ακόμη γκολ θα μας στείλει στο Γουέμπλεϊ”

O Χουάν Μάτα σχολίασε τις πιθανότητες πρόκρισης της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον τελικό του League Cup.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκεται πολύ κοντά στην συμμετοχή της στον πρώτο τελικό επί εποχής Ζοσέ Μουρίνιο, μετά τη χθεσινή πειστική νίκη με 2-0 επί της Χαλ στο πλαίσιο του πρώτου σκέλους των ημιτελικών του League Cup.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” αν και δυσκολεύτηκαν για ένα ημίχρονο βρήκαν τη λύση από τον συνήθη ύποπτο, τον Χουάν Μάτα, για να ακολουθήσει ένα ακόμη τέρμα με κεφαλιά από τον Μαρουάν Φελαϊνί, το οποίο δίνει το ξεκάθαρο τίτλο του φαβορί για την πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. fellaini

Ο Χουάν Μάτα, πάντως μετά τη λήξη της αναμέτρησης τόνισε τις δυσκολίες που θα συναντήσει η ομάδα του στον επαναληπτικό: “Η Χαλ χρειάζεται να σκοράρει και να κυνηγήσει τη νίκη. Επομένως πρέπει να είμαστε έτοιμοι γι΄αυτό. Γνωρίζουμε ότι δημιουργούν δυνατή ατμόσφαιρα στο γήπεδό τους αλλά πρέπει να προετοιμαστούμε γι΄αυτό. Θα προσπαθήσουμε να σκοράρουμε διότι αν το κάνουμε τότε πιθανότατα θα βρεθούμε στον τελικό του Γουέμπλεϊ. Αυτό θα ήταν υπέροχο τόσο για μας όσο και για τους οπαδούς μας. Σκοράραμε δις στο δεύτερο ημίχρονο κάτι που αποτελεί ένα καλό αποτέλεσμα για εμάς. Για μένα είναι σημαντικό να δημιουργούμε ευκαιρίες και να αποδίδουμε ωραίο ποδόσφαιρο διότι αν αγωνιζόμαστε έτσι θα είμαστε πιο κοντά στη νίκη”.

Να σημειωθεί ότι ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στις 26 Ιανουαρίου ενώ ο νικητής του συγκεκριμένου ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τον νικητή του άλλου ημιτελικού ανάμεσα στη Λίβερπουλ και τη Σαουθάμπτον.