Ο Ζιντάν μίλησε: «Ρεάλ VS Μπάγερν και το φαβορί είναι…»
Bundesliga: «Για αυτό η Ντόρτμουντ θα κερδίσει την Παρί Σεν Ζερμέν»!
Τσέλσι: «Τελειώνει» τον Ποτσετίνο – Σε συζητήσεις με τον πρώτο της στόχο!
H Άρσεναλ είναι με αποδείξεις η καλύτερη ομάδα στη φετινή Premier League (stats)
Η ανάρτηση της UEFA με Φορτούνη και OPAP Arena (pic)
O Χάαλαντ… έβαλε μουστάκι και απογείωσε τα social media (pic)
Υπόλοιπη Ευρώπη

Στο δεύτερο ήταν…«Αίαντας»!

Ο Άγιαξ επικράτησε με 3-1 της Τσβόλε και παρέμεινε στο «κυνήγι» της Φέγενορντ η οποία έφυγε με το «διπλό» από την έδρα της Ρόντα!

Ο Άγιαξ φιλοξενήθηκε από την Τσβόλε στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του Ολλανδικού πρωταθλήματος και πήρε μια δύσκολη και συνάμα πολύ σημαντική νίκη με 3-1,που τον φέρνει στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 40 βαθμούς!

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν αρκετά δυναμικά την αναμέτρηση,ωστόσο δεν κατάφεραν να νικήσουν τον τερματοφύλακα της Τσβόλε,με τους γηπεδούχους να ισορροπούν στην συνεχεία και να μην αφήνουν την ομάδα του  Πίτερ Μποσζ να δημιουργήσει φάσεις.Μοιραία το ημίχρονο τελείωσε στο 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τον «Αίαντα» καθώς με δύο γρήγορα τέρματα στο 54′ και στο 55′ από τους Ζίγεκ και Σχον αντίστοιχα,πήρε ένα ισχυρό προβάδισμα.Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 73′ με τον Μπροκ,ωστόσο ο Ζίγεκ έδωσε την «χαριστική βολή» στην Τσβόλεμε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 82′,διαμορφώνοντας το τελικό 3-1!

Από την άλλη η Φέγενορντ συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της στην Ερεντιβίζιε ,καθώς έκανε το «διπλό» και στην έδρα της Ρόντα!

Η ομάδα του Φαν Μπρόνκχορστ τα βρήκε σκούρα,ωστόσο ο Κάιτ κατάφερε να «ξεκλειδώσει» την άμυνα των γηπεδούχων στο 69′,ενώ ο Ελία στο 88′ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.Με αυτήν την νίκη η Φέγενορντ παρέμεινε στην πρώτη θέση με 45 βαθμούς,ενώ η Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου συνεχίζει να απογοητεύει! feyenordd