Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
Ίντερ

Την έσωσε ο σούπερ -Ζοάο- Μάριο!

Σπουδαίο διπλό για την Ίντερ με γκολ του Ζοάο Μάριο.

Σε ένα παιχνίδι που η Ίντερ αδικήθηκε από το τελικό σκορ, η Παλέρμο φιλοξένησε τους «νερατζούρι» για την 21η αγωνιστική της Serie A με την ομάδα του Μιλάνου να επικρατεί με το ισχνό αλλά αρκετό 1-0 χάρη σε γκολ του Ζοάο Μάριο.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι φιλοξενούμενοι ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι από την αρχή του παιχνιδιού και μόλις στο 11ο λεπτό απείλησαν με το σουτ του Ικάρντι όμως να μην ανησυχεί τον αντίπαλο γκολκίπερ.

Στο 22′ ήταν η σειρά του Καντρέβα να γίνει επικίνδυνος αλλά το σουτ του δεν βρήκε στόχο.

Η Ίντερ δεν τα παράτησε και προσπάθησε να βρει τον δρόμο για τα δίχτυα με κύριους εκφραστές τους Ικάρντι (45′, 62′) και Πέρισιτς (59′) χωρίς όμως επιτυχία.

Το γκολ που έψαχναν οι Μιλανέζοι ήρθε εν τέλει στο 65ο λεπτό του αγώνα όταν και ο Ζοάο Μάριο εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της άμυνας της Παλέρμο νίκησε τον αντίπαλο κίπερ κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του.

Η Ίντερ συνέχιζε να πιέζει αλλά βρέθηκε να μένει με παίκτη λιγότερο στο 79′ λόγω αποβολής του Ανσάλντι με δεύτερη κίτρινη κάρτα και περιόρισε αισθητά τις επισκέψεις της στα αντίπαλα καρέ.

Με παίκτη λιγότερο άφησε την ομάδα του και ο Γκάτσι που αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Μέχρι το σφύριγμα της λήξης δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα και έτσι η Ίντερ πήρε το πολύτιμο «διπλό» από μία θεωρητικά έδρα-παγίδα.