Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Ρεάλ Μαδρίτης: Βρήκε τον αντι-Νάτσο στη Μίλαν!
Η Γιουβέντους βρήκε τον επόμενο… Μπουφόν της!
Η Μπασακσεχίρ έφτιαξε… προτομή του Πέλκα! (pic)
Ο Αντσελότι μίλησε: «Αυτοί οι δύο αξίζουν τη Χρυσή Μπάλα»
Η Ρόμα θέλει να «κλέψει» τον απόλυτο αστέρα της Γιουβέντους!
Ηγετής Φούντας με γκολ και ασίστ στη νίκη της Τράμπζονσπορ στο Κύπελλο! (vid)
Τσάβι με στροφή 180 μοιρών: «Το πρότζεκτ αυτό δεν έχει τελειώσει»
Ο Λάμπρου «κάρφωσε» τον Άγιαξ μέσα στο Άμστερνταμ! (vid)
Τότεναμ

Mόνη δεύτερη και με τη βούλα (vid)

H Τότεναμ κατάφερε από τα 11 βήματα να σκοράρει το χρυσό γκολ που της χάρισε την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Μίντλεσμπρο.

Στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής η Τότεναμ υποδέχτηκε στο “Γουάιτ Χαρτ Λέιν” την Μίντλεσμπρο.  Τα “σπιρούνια” ήταν αναποτελεσματικά αλλά χάρη σε μία εκτέλεση πέναλτι του Χάρι Κέιν πήρε ένα πολύτιμο τρίποντο που την έφερε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 50 βαθμούς, 9 πόντους δηλαδή πίσω από την πρωτοπόρο Τσέλσι.

Tα “σπιρούνια” μπήκαν δυναμικά από το ξεκίνημα της αναμέτρησης με τους Σον και Έρικσεν να δοκιμάζουν τα πόδια τους μέσα στην αντίπαλη περιοχή αλλά η κατάληξη των φάσεων να μην είναι ευτυχής.

Οι γηπεδούχοι έχασαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα στο 26ο λεπτό με την κεφαλιά του Αλντερβάιρελντ μετά από εκτέλεση κόρνερ να σταματάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι. Ο Χάρι Κέιν κυνηγούσε επίσης ένα γκολ αλλά η κεφαλιά του στο 42΄πέρασε δίπλα από δοκάρι του Βαλντέζ.

Η Τότεναμ βρήκε τελικά τη λύση όταν ο Σον κέρδισε το πέναλτι μετά την κλοτσιά που δέχτηκε από τον Μπερνάντο Εσπινόζα. Την εκτέλεση από τα 11 βήματα ανέλαβε ο Χάρι Κέιν, ο οποίος δε λάθεψε ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

Οι “πετεινοί” θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει και ένα δεύτερο τέρμα αν δεν ήταν τόσο απρόσεκτοι στην τελική πάσα όταν βρίσκονταν στην κόντρα επίθεση. Λίγο έλειψε, μάλιστα, να το πληρώσουν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης όταν ο Ντε Ρουν με τη μία επιχείρησε από πλεονεκτική θέση να ισοφαρίσει αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ με αποτέλεσμα να μείνει μέχρι τέλους αυτό το σκορ.