Την έσωσε ο Πασά-λιτ-ς της!
Μίλαν

Δύσκολη απόδραση για την Μίλαν από την Μπολόνια.

08.02.2017 | 23:57

Στο «νήμα» επικράτησε η Μίλαν της Μπολόνιο εκτός έδρας με το ισχνό αλλά αρκετό 1-0, χάρη σε γκολ του Πάσαλιτς στο 89ο λεπτό του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι δεν επέτρεψαν στην Μίλαν να επιβάλλει στον αγώνα τον ρυθμό της ενώ μάλιστα την χρέωσε με δύο αποβολές.

Η πρώτη ήρθε στο 37′ όταν ο Παλέτα αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα ενώ ίδια κατάληξη είχε και ο Κούτσκα στο 59ο λεπτό του αγώνα.

Το έργο των «ροσονέρι» είχε δυσκολέψει αρκετά αλλά εκεί που όλα έδειχναν πως η Μίλαν θα σπαταλούσε ακόμα δύο βαθμούς σε μία εύκολη έδρα, ήρθε ο Πάσαλιτς στο 89′ για να ανοίξει το σκορ και να δώσει το σπουδαίο τρίποντο της νίκης στην ομάδα του.