«Στημένο» το πέναλτι του Κόβασιτς: Ο Ρούντιγκερ τον… έδωσε στεγνά! (vid)
«Επίθεση στην οικογένεια του Ασένσιο» – Τραγικό σκηνικό στην Βαρκελώνη!
Ηχηρό μήνυμα Αρτέτα: «Ίσως μας πάρει και δέκα χρόνια! Τώρα ζητάμε στήριξη»
Ανρί: «Δίκαια πέρασε η Ρεάλ! Για αυτό πήρε την πρόκριση…»
Το μήνυμα του Μίλερ στη Ρεάλ: «Σε περιμένω… για ματσάρες!» (vid)
Ο Ντάιερ γλεντάει την Άρσεναλ: «Πόσο γούσταρα που την πέταξα εκτός…» (vid)
Κάραγκερ… κράζεις: «Ρεάλ, δεν είσαι η καλύτερη! Είσαι όμως η πιο τυχερή»
Εθνικές Ομάδες

Στο… χαλαρό η Ισπανία! (vid)

Σπουδαίο τρίποντο για την Ισπανία επί του Ισραήλ με 4-1 για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Εύκολη και συνάμα σπουδαία νίκη απέναντι στο Ισραήλ πέτυχε η Εθνική ομάδα της Ισπανίας μέσα στο «Ελ Μολινόν» με 4-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν καθ’ όλα κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο και έφτασαν σχετικά άνετα στο τρίποντο της νίκης, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά από το πρώτο μέρος της αναμέτρησης.

Μόλις στο 13ο λεπτό του αγώνα ο Τζόρντι Άλμπα βρήκε όμορφα τον Νταβίντ Σίλβα και ο άσος της Σίτι με όμορφο τελείωμα έκανε το 1-0 για τη «Φούριας Ρόχας».

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και ενώ το Ισραήλ δεν έδειχνε ικανό να αντιδράσει, ο Αλκάνταρα «έφτιαξε» τον Βιτόλο και εκείνος ψύχραιμα έκανε το 2-0.

Με την επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια η Ισπανία έφτασε και σε τρίτο γκολ όταν και πάλι ο Αλκάνταρα στο 51′ βρήκε τον Ντιέγκο Κόστα και αυτός έκανε το 3-0 για την ομάδα του.

Το γκολ της τιμής για τους Ισραηλινούς πέτυχε στο 76ο λεπτό του αγώνα ο Ρεφαέλοφ μειώνοντας σε 3-1.

Η απάντηση των Ισπανών δεν άργησε να έρθει και στο 88′ πέτυχαν και τέταρτο τέρμα με τον Ίσκο να εκμεταλλεύεται μία ωραία πάσα που του έγινε κάνοντας το τελικό 4-1.

Το σφύριγμα της λήξης δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και η «Φούριας Ρόχας» πήραν το σπουδαίο αυτό τρίποντο.