«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Από τους λίγους ρομαντικούς ο Τιάγκο Σίλβα – Συμφώνησε με την τελευταία του ομάδα
Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Ντόρτμουντ

«Χ»αμένη ευκαιρία για τη Ντόρτμουντ

Δεν μείωσε στους τρεις από τη Λειψία η Ντόρτμουντ αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με την Κολωνία.

Σε ένα παιχνίδι που η νίκη ήταν μονόδρομος και για τις δύο ομάδες, Ντόρτμουντ και Κολωνία αναδείχθηκαν ισόπαλες με 0-0.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι Βεστφαλοί είχαν το πάνω χέρι από τα πρώτα κιόλας λεπτά και κατάφεραν να απειλήσουν στο 15′ με τον Ομπαμεγιάνγκ να βρίσκει δίχτυα αλλά το γκολ του να ακυρώνεται ως οφσάιντ.

Η Κολωνία δεν έδειχνε ικανή να αντιδράσει και στο 27′ η Ντόρτμουντ έφτασε ξανά κοντά στο γκολ, όταν ο Ρόις έγινε κάτοχος της μπάλας, δοκίμασε το πόδι του αλλά δεν βρήκε στόχο για λίγο.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 29′ με τον Τζότζιτς να τροφοδοτείται από τον Ρούντνεβς, να κάνει το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Η Ντόρτμουντ έφτασε ξανά στο γκολ δέκα λεπτά πριν την ανάπαυλα, με τον Μάρκο Ρόις όμως να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ και να ακυρώνεται και αυτό το γκολ για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπορούσια μπήκε εξίσου δυναμικά με  τον Σμέλτσερ να κάνει το σουτ και τον Χορν να κρατά το «μηδέν» με μία εξαιρετική επέμβαση.

Οι ρυθμοί στη συνέχεια έπεσαν δραματικά με τις δύο ομάδες να συμβιβάζονται στην ισοπαλία, με τη Ντόρτμουντ να κάνει την ύστατη προσπάθεια για το γκολ στο 90+2′ όταν η προσπάθεια του Γκερέιρο σταμάτησε στον Χορν.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι Ντόρτμουντ και Κολωνία μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας.

Λειψία-Ίνγκολσταντ

Στο 0-0 «κόλλησε» η Λειψία με την Ίνγκολσταντ στη «Ρεντ Μπουλ Αρίνα», με τους γηπεδούχους να μην «κλειδώνουν» ούτε αυτή την αγωνιστική τη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου με τη Ντόρτμουντ να έχει μειώσει στους έξι.

Βέρντερ Βρέμης-Χέρτα Βερολίνου

Σε ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της αγωνιστικής, η Βέρντερ επικράτησε της Χέρτα με 2-0 στη Βρέμη μειώνοντας στον έναν βαθμό από την ομάδα του Βερολίνου που βρίσκεται στην πέμπτη θέση.

Το σκορ για τους «πράσινους» άνοιξε στο 9′ ο Μπάρτελς μετά από μπαλιά του Κρους.

Έξι λεπτά αργότερα, οι ρόλοι αντιστράφηκαν με τον Κρους να γίνεται σκόρερ και τον Μπάρτελς να εκτελεί χρέη δημιουργού.

Το σκορ δεν άλλαξε και η ομάδα της Βρέμης πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.